Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Mezipatra zvou matky do kina

Mezipatra zvou matky do kina

Na loňském ročníku Mezipater měli diváci možnost vzít do kina své rodiče na filmy s rodičovskou tématikou a získat tak pro sebe a rodiče volný vstup. Dnes zvou Mezipatra do kina matky trochu morbidně na film Zabil jsem svou matku (I Killed My Mother, r. Xavier Dolan, Kanada, 2010). Jedná se o první snímek na kontě mladého autora Xavier Dolana narozeného roku 1989. Tehdy devatenáctiletý Dolan natáčí film o komplikovaném vztahu s matkou v pubertě. Nadějný mladý autor není jen režisérem a scénáristou, ale i hercem. Zahrál si i ve svém druhém filmu Imaginární lásky (Love, Imagined, r. Xavier Dolan, Kanada, 2010). Druhý snímek mohou diváci vidět jak na zakončení brněnské části Mezipater, tak na úplném zakončení v Praze.

Xavier Dolan

Smrt v názvu má i další dnešní promítaný film. Mnoha lidem známá filmová klasika Smrt v Benátkách (Morte a Venezia, r. Luchino Visconti, Itálie, Francie,1971) pasuje k tématu letošního ročníku nejen díky jménu režiséra Luchina Viscontiho, ale i díky autorovi předlohy Thomasu Mannovi.

Dalším lákadlem v dnešním programu jsou dva filmy loňského roku, které se dostaly do české distribuce. Snímky I Love You, Phillip Morris (r. Glenn Ficarra, John Requa, USA, Francie, 2009) a Single Man (r. Tom Ford, USA, 2009) mohou diváci vidět dnes odpoledne v kině Art.

Kdo včera navštívil snímek Melounová žena (The Watermelon Woman, r. Cheryl Dunye, USA, 1996) a neodradil ho amatérský a téměř střihuprostý styl autorky, může dnes zajít na S.ŮV.Y (The OWLS, r. Cheryl Dunye, USA, 2010) a srovnat tak nejnovější autorčin film s o čtrnáct let starší Melounovou ženou.

Zajímavá jistě bude i dnešní přednáška Queer vizualita – výzva a problémy. Hynek Látal se bude zabývat otázkou definice queer vizuality nejen v současném umění, ale i napříč dějinami zobrazování.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 14

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru