Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » PAF: zakončení

PAF: zakončení

PAF: zakončení
Během posledního dne PAFu se jelo naplno od rána do večera, kdy došlo k slavnostnímu zakončení přehlídky a vyhlášení soutěže JINÉ VIZE 2010. Cenu poroty i diváků získal snímek Davida Možného s názvem Rahova. Dovolíme si ocitovat vyjádření poroty ve složení Pip Chodorov, Martin Kaňuch a Brigitta Burger-Utzer: „Hlavní cenu získává dílo Rahova pro své vynikající konceptuální a technické pojetí v obraze i zvuku. Film poskytuje vnitřní pohled na architekturu a konstrukční prvky, které ilustrují zranitelnost původně prefabrikovaného životního prostoru. Ukazuje myšlenku dystopie hravou cestou, nikoli depresivně.“ Zatímco žádný z vítězů Jiných vizí v předchozích letech cenu osobně během vyhlášení nepřevzal, letošní vítěz ano.

Na nedělním zakončení byl prezentován také výsledný snímek mezikulturního workshopu, který vedla polská animátorka Anna Pankiewicz. Stalo se již zvykem, že moderátorství dvojice JančíkMazanec se zvrhne v rozjařilou performance. Tentokrát publikum po okraje nabitého divadelního sálu bavili „stínohrou“, jakož i svou obvyklou záměrnou moderátorskou roztěkaností a chaotičností, jež ústila v bouřlivý smích. Smích pokračoval i při světové premiéře krátkometrážního snímku I Am So Proud of You režiséra Dona Hertzfeldta, kdy M. Mazanec prohlásil: „Těch premiér bylo letos na PAFu tolik, že už to slovo radši nepoužíváme.“

V neposlední řadě následovala AV performance Voice Over Noise – Sentimental Journey v.2010, koncert PJONI & INK MIDGET a následně TABLE za bouřlivé atmosféry v přeplněném Vertigu.

Letošní PAF je za námi/vámi, ale zároveň před námi/vámi. V průběhu následujících dnů a týdnů budou na 25fps přibývat rozhovory (Alexandr Jančík, Peter Greenaway, Pip Chodorov) a videa (AV performances, Martin Arnold), a také se pochopitelně můžete těšit na rozsáhlou celkovou fotogalerii a shrnující článek.

Foto: Jiří Volejník

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Veronika Zýková
Editorka, garantka rubriky Český film

Zajímají mě méně probádané či neprobádané oblasti československé kinematografie, nerealizované scénáře, krimi inscenace Čs. televize 60. a 70. let, současný český film, současné britské TV seriály a série (opět zejména krimi), videohry (především adventury), české i světové komiksy a další oblasti a témata. To vše střídavě, průběžně, současně, jak to přichází, odchází a navrací se ke mně...

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru