Zde se nacházíte: 25fps » Rozhledy » Korejský seriál Zdravotní bratři (Medical Brothers)

Korejský seriál Zdravotní bratři (Medical Brothers)

Korejský seriál Zdravotní bratři (Medical Brothers)
ANALÝZA: MEDICAL BROTHERS – JEFFREY ROBINSON (přeložila: MARIE MEIXNEROVÁ)

Pro fanoušky K-dramat jsou Zdravotní bratři „něčím jiným“. Podobně jako K-drama Uvnitř bílé věže, Zdravotní bratři přecházejí melodramatický aspekt zápletky a zaměřují se na profesní drama na pracovišti. Následující recenze je překladem článku Jeffreyho Robinsona ze serveru DVDTalk.

K-Drama

Zdravotní bratři je korejské televizní drama (K-drama) o dvou bratrech, kteří pracují v nemocnici, a o tajemné minulosti, která se pozvolna dere na povrch, a která neměla být nikdy odhalena. Toto K-drama se liší od tradičního K-dramatu, neboť se primárně nezaměřuje na atraktivní, melodramatický obsah typický pro soap-opery. Tradiční K-drama se s oblibou zaměřuje na milostné trojúhelníky, intriky, příležitostné ztráty paměti a další. Jak jsme již zmínili, Zdravotní bratři nabízejí odlišný aspekt dramatického žánru, zaměřují se na profesionální a osobní životy dvou bratrů. Perspektiva tohoto pořadu je podobná jako u Inside the White Tower / Uvnitř bílé věže[1] (nedostatek prvků romantického dramatu). Z největší části nezprostředkovává stejně poutavý efekt jako pořady s romantickým podtónem. Přesto však má „své momenty“ a pro fanoušky K-dramat je dostatečně zábavný na to, aby ho sledovali.

Příběh je o dvou bratrech, kteří pracují v nemocnici v Gangneungu. Jsou to Soo-Hyung (Dae Jang-Geum) a Joon-Gi (Son Chang-Min). Bratři mají odlišné osobnosti a názory na život. Joon-Gi je tvrdě pracující a oddaný uzdravování, tichý a milý. Na druhou stranu Soo-Hyung je egoistický a stará se pouze o sebe. Jeho profesionální úspěch jen přikrmuje jeho ego. Má reputaci jako sukničkář a k ženám se nechová dobře.

Z počátku série je kladen důraz na představení bratrů. V případě Soo-Hyunga je odhaleno jeho všiváctví. Má neustále se rozpadající a znovu obnovovaný vztah s kolegyní-doktorkou Cha Min-Joo (Lee Young-Ae). Min-Joo na Soo-Hyungovi záleží, ale on se k ní chová špatně. Rozhodne se jej proto vzdát, což se Soo-Hyunga vůbec nedotkne. Stejně jako Joon-Gi je i on doktorem šplhajícím po kariérním žebříčku. Jeho otec, ředitel nemocnice, ho považuje za svého nástupce a postupně přidává dílky do skládačky, aby jeho nástup uskutečnil. Během těchto iniciačních epizod je drama velmi pozvolné. Není tu příliš věcí, které by vás zaujaly a už nepustily. Chvílemi se zdá, že se prostě vleče.

Série ale nabere grády poté, co se přihodí něco kriticky neblahého. Joon-Gi při rutinní operaci zabije pacientku – manželku blízkého přítele. Tato ztráta ho zdevastuje a poškodí také dobré jméno nemocnice. Když se Joon-Gi vyrovnává s vinou, setká se s Reginou a začne s ní nejistý vztah. Regina vede sirotčinec s minimálními zdroji. Ač jde o šťavnatou dramatickou součást příběhu, vzrušení brzy opadne. Mezitím vedení nemocnice naplánuje velmi komplikovanou operaci, aby minimalizovalo poškození svého dobrého jména, které jí Joon-Giova špatně provedená operace způsobila. Domýšlivý Soo-Hyung připraví náročnou transplantaci srdce. Naneštěstí se transplantace nezdaří a věci naberou pro Soo-Hyunga rychlý spád z kopce.

Jak se bratr a nemocnice vyrovnávají s těmito nešťastnými událostmi, dochází k novému vývoji. Joon-Gi se vrátí do nemocnice a zaměří se na svoje profesní snažení, což znamená stát se novým ředitelem. Soo-Hyung má možnost pocítit věci ze špatného konce a dozvídá se tajemství o své minulosti – proč a jak byl adoptován Joon-Giho rodinou. Když se tedy Soo-Hyung dozví první vodítko ke své rodinné historii, vyšetřuje a pomalu odhaluje pravdu. Tento aspekt zápletky je jednou ze zajímavějších a výživnějších částí. Další část tohoto vývoje je změna v Soo-Hyungově osobnosti. Začne se vyvíjet jeho charakter a stává se podstatně zajímavějším.

Ač se pořad zaměřuje zejména na profesní drama, není vynechána ani milostná zápletka. Pořád je aspektem, nikoli však podstatnou součástí seriálu. Jak již bylo zmíněno, Joon-Gi má vztah s Reginou, Soo-Hyung a Min-Joo udržují prapodivný vztah oscilující na pomezí mezi láskou a nenávistí a o Soo-Hyunga se uchází jeho nevlastní sestra Young-Gi – přeje si se s ním scházet, ale rodina se obává nejhoršího. Nicméně milostné vztahy skutečně v pořadu nehrají velkou roli.

Celkově se Zdravotní bratři mezi moje nejoblíbenější pořady neprobojovali. Vlastně jsem při sledování tohoto dramatu zažíval spíše krušné chvilky. Začalo pozvolna a s dalším vývojem také příliš tempa nenabralo. Byly sice přítomny nějaké lákavé dramatické aspekty, jako Soo-Hyungova minulost a jeho kariérní růst, ale celkově se drama nevyvíjelo jako některá K-dramata zaostřená na romantický aspekt. Podobný dojem jsem měl i z Inside White TowerNemocniční bratři však zaujímají přístup, jenž neposkytuje srovnatelnou úroveň melodramatické zábavy. Pořad by však přesto neměl být ignorován, protože ukazuje K-drama z jiného úhlu. (Mnoho K-dramat má takřka identické vedlejší dějové linie, orientující se na ztrátu paměti a na milostné trojúhelníky.) Když už nic jiného, tak pro příznivce vážných K-dramat rozhodně stojí za to Zdravotní bratry sledovat.

ROBINSON, Jeffrey: Medical Brothers (Korean TV Series). DVDtalk. 12. července 2008. http://www.dvdtalk.com/reviews/33906/medical-brothers-korean-tv-series/


[1]Další korejské drama, viz http://www.dvdtalk.com/reviews/32509/inside-the-white-tower-korean-tv-series/

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 181

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru