Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » 24. FINÁLE – den první (slavnostní zahájení)

24. FINÁLE – den první (slavnostní zahájení)

Zahájení festivalu Finále, které moderoval Jan Burian, přineslo představení soutěžních dokumentů a celovečerních snímků v krátkých ukázkách. Stejně tak byly divákům představeny poroty. Pro každou soutěž jsou dvě: studentská (složená ze studentek a studentů Filosofické fakulty Západočeské univerzity) a mezinárodní (předsedkyněmi jsou operní pěvkyně Soňa Červená pro celovečerní filmy a režisérka Drahomíra Vihanová pro dokumenty). Festivalu popřáli úspěchy plzeňský primátor Martin Baxa, ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil a další, promluvil rovněž ředitel festivalu Ivan Jáchim.
Poté následovala předpremiérová projekce filmu Tomáše ŘehořkaCzech Made Men – který přijela představit početná delegace tvůrců, mezi jinými scenárista snímku Ota Klempíř a herci Kateřina Brožová a Zdeněk Srstka. Czech Made Man zaujme po vizuální stránce efektní kamerou a střihem, rovněž hereckým výkonem Jana Budaře. To je ale asi tak všechno. Průlet světem, který v paměti nevydrží ani do konce titulků.
Pondělní program nabídne například dvě projekce Hřebejkova snímku Nevinnost, diskuzi o třech generacích rodu Procházků nebo talkshow Zdeňka Suchého s Kryštofem Hádkem a Terezou Voříškovou. Z projekcí dále vybírám: Na laně Ivo Nováka, Největší z Čechů Roberta Sedláčka, Zprávu o pohřbívání v Čechách Luboše Pistoria a venkovní projekci Trháku Zdeňka Podskalského.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 12

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru