Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » 24. FINÁLE – den třetí

24. FINÁLE – den třetí

Úterní program FINÁLE přinesl koncert Vladimíra Merty ve foyer Měšťanské besedy, „u Zacha“ vystoupili bluesmani Beňa a Ptaszek, kteří tak navázali na projekci Občanského průkazu a diskuzi o filmu.  Zdeněk Suchý vzpomínal společně s diváky a hosty Bárou Hrzánovou a Zdeňkem Vřešťálem na Zuzanu Navarovou, překvapením bylo vystoupení Dana Bárty, který zazpíval Tisíc dnů mezi námi. Projekci diváky vřele přijatého dokumentu  Vše pro dobro světa a Nošovic byl přítomen Vít Klusák. Ya hudebního doprovodu souboru Agon Orchestra byly pod názvem Musica P*rnografica promítnuty amatérské 8mm snímky ze 60. let.

Zaujaly dokumenty Stanislava Miloty Judita – Porträt einer Sängerin (natočené „videoklipy“ v ateliéru aneb „Judita neměla figuru“, jak poznamenala Vlasta Chramostová, na což Milota odvětil: „Ticho v parteru.“), Hana Hegerová (rovněž pásmo písní natočené v atelierech, taktéž pro německou TV) a Jan 69, působivé svědectví o pohřbu Jana Palacha. Po projekci proběhla diskuze s tímto tvůrcem, jenž například prozradil, že záběry v dokumentu Jan 69, které vypadají jako snímané pomocí jízdy, jsou ve skutečnosti točené ručně (ne náhodou se Milotovi přezdívalo „muž se železnýma rukama“) a dojem jízdy vyvolává použitý objektiv „fish eye“.

Diváci budou mít příležitost spatřit a slyšet duo Chramostová – Milota při středečním křtu knihy S firmou MICHR Licht is sichr. Dále ze středečního programu vybírám dokument o Jaroslavu Duškovi Když kámen promluví, Švankmajerovu novinku Přežít svůj život nebo projekci Jařabova snímku Hlava-ruce-srdce, soutěžní dokumenty (Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!, Zabíjení po česku, Katka, Sokol de Paris, Nikomu jsem neublížil) a diskuzi o folku s písničkářem Jaroslavem Hutkou.Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 12

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru