Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Ji.hlava a Reality TV

Ji.hlava a Reality TV

Ji.hlava a Reality TV
Na přitažlivé téma diváky v pátek lákalo Zajetí prince Harryho (2010) britské stanice Channel 4, snímek pracující s hypotézou zajetí britského prince v Afghánistánu představuje jednak názory odborníků na možný vývoj situace, jednak v podobě dramatizace ukazuje co možná nejsugestivněji Harryho věznění. Happyend, kdy britská integrita zůstane zachována (s teroristy nevyjednáváme!) a Harry je až zázračně rychle a snadno zachráněn za pomoci pákistánské tajné služby, byl snad až příliš nekomplikovaný.

Před premiérou prvního celovečerního dokumentu 31 konců/31 začátků skupiny Rafani byl odpromítán z technických důvodů přesunutý krátký dokument Zkušenost exorcisty Jana Rendla, který je podle autora pouze „vstupní vstupenkou“ do problematiky vymítaní ďábla. V dokumentu 31 konců/31 začátků složila skupina z výpovědí umělců a dalších lidí činných v oblasti kultury obraz (nejen) Prahy – periferie, centra, satelitu… Vizuálně silný a nápaditý snímek zaujme pečlivě vystavenou kompozicí, střihem uprostřed vět, uprostřed slova. Podmaní si také poetickým komentářem a závěrečnou cestou čtveřice zpět Prahou. Působivý zážitek.

Em a on, nový dokument Vladimíra Michálka o básníkovi Em Rudenkovi a textaři, zpěvákovi a kytaristovi Xavieru Baumaxovi, je plný hudby a poezie. Režisérovi se daří film vystavět zejména na koncertních záběrech, ale dostává se také do soukromí dvojice. Ve zběsilém tempu se snad není možné nudit, film graduje záběry tančící dvojice (Rudenko-Baumaxa) na louce prostřihanými s představením pantomimy Silent Love. Samozřejmě, přijetí snímku je závislé na tom, jestli Baumaxu a Rudenka tzv. můžete, nebo ne. Diváci po projekci režisérovi snímku Vladimíru Michálkovi otázky nepoložili, i když dokument spoustu otázek nastolil…

V sobotu měli diváci možnost vidět 2. díl poslední řady pořadu Ano, šéfe!, odehrávající se v brněnské restauraci Bohéma. Jeho režisér Vít Klusák, jenž je autorem 4 dílů Ano, šéfe!, projekci uvedl a po promítání dílu nabitého mimikou a hláškami Zdeňka Pohlreicha a nemohoucností majitelů restaurace, které diváci odměňovali smíchem a potleskem, odpovídal Klusák divákům na dotazy. Jak jsme se měli možnost dozvědět, režisér měl tvůrčí svobodu, do sestřihu mu nikdo nezasahoval, a s jedním dílem strávil asi měsíc práce. Vadí mu však řada reklam, kde Pohlreich jakoby přechází z pořadu do reklamy a divák může být zmaten. Sám je fanouškem Ano, šéfe! a natočil tedy díly tak, jak by se na ně sám rád podíval. Na část diskuze po filmu se můžete podívat zde:

 

Foto: Barbora Slezáková

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Veronika Zýková
Editorka, garantka rubriky Český film

Zajímají mě méně probádané či neprobádané oblasti československé kinematografie, nerealizované scénáře, krimi inscenace Čs. televize 60. a 70. let, současný český film, současné britské TV seriály a série (opět zejména krimi), videohry (především adventury), české i světové komiksy a další oblasti a témata. To vše střídavě, průběžně, současně, jak to přichází, odchází a navrací se ke mně...

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru