Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Novinky Jednoho světa

Novinky Jednoho světa

AKCE: Festival Jeden svět 2011 – MILAN HAIN –

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, konající se ve dnech 8.-17. března v Praze, si pro návštěvníky a hosty připravil dvě novinky. V první řadě se jedná o workshop nazvaný One World, Many Ways pořádaný ve spolupráci s německou organizací Documentary Campus. Třídenní seminář (11.-13. března) přístupný profesionálům i veřejnosti (poplatek činí 50 EUR) bude zaměřen na „vývoj, produkci a distribuci (nejen) lidskoprávních dokumentů s ohledem na nové trendy.“ Zaregistrovat se můžete předem na stránkách www.documentary-campus.com nebo až v době konání workshopu přímo v hotelu Grand Majestic Plaza, kde se celá akce uskuteční.

Druhou novinkou je nefilmová soutěžní sekce Nová média mění společnost, jež si vytkla za cíl „zdůraznit roli nejnovějších komunikačních prostředků, především pak informačních a komunikačních technologií, které radikálně mění způsob, jakým dnešní lidé získávají, sdílejí a používají informace.“ Více o sekci a s ní spjatých akcích najdete na stránkách http://jedensvet.cz/newmedia.

Současně se na festivalu po tříleté pauze znovu objeví kategorie sociálních spotů NonComm, která představí přibližně sedmdesát nekomerčních krátkých videí z let 2007-2010. Na portálu České televize jsou ty nejzajímavější z nich připraveny ke zhlédnutí.

WWW stránky festivalu Jeden svět: http://www.jedensvet.cz/2011/

Zdroj citací: tisková zpráva z 22. února, dostupná zde

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 133

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru