Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Piešťanský festival Cinematik láká na Jacquese Audiarda

Piešťanský festival Cinematik láká na Jacquese Audiarda

FESTIVALY: Cinematik – JANA BÉBAROVÁ –

Pokud vás česká letní festivalová nabídka dostatečně neuspokojí, můžete v první polovině září směle vyrazit do slovenských Piešťan, kde se uskuteční další ročník Mezinárodního filmového festivalu Cinematik. Ttřicetitisícové lázeňské městečko bude oblíbený slovenský festival hostit ve dnech 9.-15. září již po šesté a svým návštěvníkům opět nabídne bohatou přehlídku nejen domácí, ale i světové kinematografie.

Soutěžní sekce Miesto stretnutia Európa opět představí to nejlepší z evropských filmů vzniklých v uplynulém roce, stejně jako soutěž celovečerních slovenských dokumentů Cinematik.doc. Mezi dalšími, tradičními i novými nesoutěžními sekcemi se můžete těšit na Za hranicou kultu, Zvláštne uvedenia, Cinematik Jr., Študentské Oscary nebo Filmové peklo.

Jedním z velkých lákadel Cinematiku je bezpochyby retrospektiva filmů francouzského režiséra Jacquese Audiarda (nar. 1952) v rámci sekce Rešpekt, která tradičně představuje výjimečné evropské filmaře. Audiard, držitel několika Césarů a tvůrce dvakrát oceněný na festivalu v Cannes, debutoval v roce 1994 snímkem Regarde les hommes tomber (See How They Fall, 1994). V Pišťanech bude uvedeno všech pět Audiardových snímků, které dosud natočil (kromě výše uvedeného i Un héros très discret A Self-Made HeroČti mi ze rtů/Sur mes lèvresTlukot mého srdce se zastavil/De battre mon coeur s’est arręté a Prorok/Un Prophète).

Bližší informace o programu a akreditacích sledujte na webových stránkách festivalu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 283

Komentáře (1)

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru