Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Přehlídka netradičního filmu, den třetí

Přehlídka netradičního filmu, den třetí

FESTIVALY: Přehlídka netradičního filmu – VLADANA BAČOVÁ –

Sobota byla posledním dnem festivalu, který byl nabitý od rána až do noci. Slunce venku pálilo, jako by mu za to platili, ale přesto se našli nadšenci, kteří celý den proseděli v sálech Kavárny literární a Domu kultury v Mladé Boleslavi.

V poledne měli návštěvníci přehlídky možnost zhlédnout další film ze série Zodiac films, Ve znamení panny (1973). V porovnání s ostatními díly série, které se na přehlídce už promítaly, se tento už jinak než za pornografii označit nedá. Znatelně přibylo explicitních scén a určité podbízivosti až špinavosti, která byla v předešlých kouscích alespoň neznatelně překryta estetikou. Zvláště oblíbenými se tedy staly dívčí zápasy, rvačky ve špíně a jídle, rozmazávání syrových vajíček a vína po těle oponentky. Také jedna z posledních sekvencí, skupinový sex v nevěstinci, má delší stopáž, než by bylo záhodno na to, aby se divák nezačal nudit. Je pravdou, že orgie pod vodou své kouzlo mají, nicméně ani jim by neuškodila trocha krácení. Závěr má možná až nechtěné patriarchální poslání, když všechny těhotné dívky odcházejí ze záběru, aby se v něm objevil penis sochy stojící na piedestalu.

Další film z bloku Sex a politika, Poslední orgie Třetí říše (1977), nám znovu kladl otázku nakousnutou v pátečním Pasqualino Sedmikráskovi (1975). V centru dění stojí válečný zločinec, bývalý velitel koncentračního tábora, který se setkává se svědkyní mající svědčit u soudu v jeho prospěch. Tato žena je jeho bývalou obětí, jednou z mnoha žen, které byly do „tábora potěšení“ zavedeny, aby uspokojovaly vojáky z fronty. Během jejich rozhovoru se v retrospektivách odhaluje temná minulost a křivdy, které nemohou být napraveny. Takže ještě jednou; Co jste ochotni udělat pro přežití? Nechat se znásilnit, mučit, podbízet se nacistickému praseti a poslat na smrt svou nejlepší kamarádku jsou daně, které se platí za život, v němž je nemožné žít.

Po tomto vážném tématu se diváci mohli odreagovat u bloku Škola sexu. Nejdříve se promítal krátký animák O sexu, který velice přímým způsobem vysvětloval, jak se dělají děti, jaké druhy antikoncepce existují a jak je důležité se mít rádi. Tohle však byla jen nicotná předehra k Zelenému pornu (2008) s hvězdou Isabellou Rossellini. V kratičkých snímcích představujících sexuální život hmyzu se Isabella Rossellini navléká do kostýmů včely, vážky, žížaly, světlušky, mouchy, kudlanky, hlemýždě a pavouka, aby nás obeznámila s jejich praktikami rozmnožování. Zpracování bylo tak zábavné, že diváci mnohokrát propukli v smích, zejména při zmínce o pozici 69 mezi žížalami a o sadomasochismu hlemýžďů.

Odpoledne kromě jiného proběhlo slavnostní uvedení českého filmu Láska v hrobě (2011), po kterém následovala diskuze s režisérem projektu Davidem Vondráčkem. Později večer měli návštěvníci možnost např. zhlédnout doporučovaný sci-fi film Final Flesh (2009), první z bloku Tělo ve filmu.

Více informací na stránkách http://www.netradicnifilm.cz/.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 633

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru