Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Zakousněte se: 38. Letní filmová škola

Zakousněte se: 38. Letní filmová škola

FESTIVALY: 38. Letní filmová škola v Uherském Hradišti – NIKOL ŠUSTROVÁ –

Letos všechno odstartuje v sobotou 21. 7. – Carlos Saura převezme při slavnostním zahájení Výroční cenu AČFK, uvede snímek El Dorado (1988) a Uherské Hradiště za projekce svého času nejnákladnějšího španělského snímku započne osmidenní filmový maraton. A proč že se letos vrhají filmoví nadšenci opětovně do vod Letní filmové školy? Tak kupříkladu si mohou užít grotesky Harolda Lloyda na velkém plátně v kině Hvězda – a s živým hudebním doprovodem!

Sekce Film a živá hudba se mezi účastníky LFŠ těší doslova obří popularitě a dostat se do sálu Hvězdy je občas nadlidský úkol. Tentokrát to bude ještě těžší – koho by nelákaly grotesky obrýleného, plachého kaskadéra Harolda Lloyda? Pokud si myslíte, že kulaté brýle přišly do módy až s Harry Potterem, zajděte do Hvězdy a sami uvidíte, že Harry je až na druhém místě (fanoušci Harryho Pottera prominou). Už v pondělí v 14.30 Harold předvede svůj komediální talent a pokusí se za doprovodu kapely OTK stát zázračným studentem. A pokud snad nejste fanoušci grotesek, můžete se těšit na Cestu na Měsíc – hudební doprovod zajistí Karel Plíhal a snímek bude doplněn o dokument mapující významné milníky v životě George Méliese.

Pro náročné jsou už k dispozici rozpisy Lekcí filmu, na kterých budou mít i zcela obyčejní smrtelníci možnost naživo fascinovaně naslouchat filmovým tvůrcům. Jednotlivé masterclasses bude mít v režii filmový publicista Pavel Sladký, ale jako vždy půjde krom fundovaných dotazů především o debatu s účastníky. Chcete se na něco zeptat srílanského režiséra Vimukthi Jayasundary? Anebo máte dotaz na Ondřeje Vetchého? Přítomni budou i István Szabó, Bence FliegaufMarcell Jankovics či Abbás Kiarostamí, a to buď v malém sálu Reduty, nebo nově v Espace Dorleans (obří nafukovací stan započal filmové léto ve Varech a nyní pokračuje ve filmovém šílenství v Uherském Hradišti!). A pokud náhodou s některým z tvůrců není vypsaná masterclass, nevěste hlavu, stále ještě máte možnost užít si úvody k filmům – jenom v pondělí je zajištěn hvězdný doprovod hned u deseti projekcí.

Pokud ale nepatříte k těm, kdo pronásledují hvězdné tvůrce na každém rohu a číhají v rohu Jiného Caféčka s deníčkem v ruce, pak vás třeba okouzlí historie kinematografie v praktickém balení: patnáct hodin příjemně stravitelné historie podané někým, kdo si sám potřeboval ve vodách filmu sjednat pořádek. S dokumentárním maratonem filmoznalce Marka Cousinse se můžete potkat vždy od 9.00 hodin ráno v Espace Dorleans. A pokud nejste ranní ptáčata, můžete zakončit filmový den půlnoční blaxploitation delikateskou. Anebo můžete zkusit stihnout obojí – fantazii se meze nekladou. A filmová fantazie je jednou z těch nejkrásnějších, nejotevřenějších a nejfantastičtějších, takže… vzhůru do filmového ráje!

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru