Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Tonksová, ztracená „Francouzka“ a Boba Fett na Festivalu Fantazie

Tonksová, ztracená „Francouzka“ a Boba Fett na Festivalu Fantazie

Tonksová, ztracená „Francouzka“ a Boba Fett na Festivalu Fantazie
FESTIVALY: Festival fantazie LUCIE ZUBKOVÁ 

Nejen milovníci fantasy a sci-fi, ale také mnoha žánrově odlišných seriálů, filmů a her, se ve dnech 29. června až 8. července sjedou do Chotěboře… a bude jich přes deset tisíc. Největším lákadlem letošního 17. ročníku Festivalu fantazie je účast britské herečky a zpěvačky Natalie Teny, která má za sebou podíl na dvou veleúspěšných projektech: v současnosti se objevuje zejména v seriálovém fantasy fenoménu Game of Thrones (Hra o trůny) jako představitelka divošky Oshy, opatrovatelka dvou nejmladších Starků. Proslavila se však už dřív, a to coby Nymfadora Tonksová, sympatická členka Fénixova řádu z harry-potterovské ságy. Kromě dvou přednášek a následné autogramiády se na čtvrteční večer (5. 7.) chystá také koncert kapely Molotov Jukebox, kde Tena zpívá a hraje na harmoniku.

Další hvězdou festivalu bude Mira Furlan, „Francouzka“ Danielle Rousseau ze seriálu LOST (Ztraceni) či minbarská velvyslankyně Delenne z Babylonu 5. O post třetího velikána se pak postará Jeremy Bulloch alias Boba Fett z legendárních Star Wars. I kdyby se na festivalu nedělo nic jiného, tato tři jména každému fantasy fanouškovi zrychlí tep dostatečně!

Jenomže dít se bude, a to dost. Festival fantazie mívá ryze fanouškovskou atmosféru. Samotní fanoušci (někteří už coby profesionálové) pořádají přednášky, workshopy, projekce, kvízy i diskuse. Spává se ve spacácích, ráno se jde obhlédnout jeden díl anime, sitcomu nebo kresleného seriálu známého z dětství (Šmoulové, Gumídci, Kačeří příběhy, Želvy Ninja…), potom se pokračuje třeba pohybovými aktivitami – zájemci se mohou naučit základy čínských zápasů nebo si vyzkoušet meditace či „mudlovskou“ podobu famfrpálu. Desetidenní program je opravdu nabitý, a to různorodě. Celkově je rozdělen do více než třiceti tematických sekcí, jež budou současně probíhat v prostoru čtyř budov (a také okolo nich). Kromě seriálových (BritCon, NightCon, SimpsCon atd.) a filmových (v české předpremiéře se na FF představí např. akční sci-fi snímek Iron Sky) jsou v plánu také odnože specializované na komiks, literaturu (jako host je zde lákadlem americký spisovatel sci-fi románů David Weber), hudbu (zejména soundtracky), počítačové hry nebo bojová umění. Oblíbený bývá také GameFFest, jenž otevírá prostor milovníkům karetních, stolních, video- a jiných her. Pokud mezi ně patříte, ve Velkém sále se budete cítit jako v ráji.

Jestliže chcete jen tak na ulici potkat pana Spocka nebo Jacka Sparrowa, máte jedinečnou šanci. Na Festivalu fantazie totiž jednoduše budete mezi geeky.

více informací: www.festivalfantazie.cz

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 79

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru