Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Cinematik vydává sborník o francouzském filmu noir

Cinematik vydává sborník o francouzském filmu noir

Cinematik vydává sborník o francouzském filmu noir

Sborník s názvem Poetika zločinu. Francúzky film noir vyjde počátkem září na Slovensku, a to jako druhý svazek Edice Cinematik. Ta vznikla loni při Mezinárodním filmovém festivalu Cinemaitk v Piešťanech se záměrem „pomoci rozvíjet filmovou kulturu (nejen) na Slovensku“. Publikace, jejíž edici si vzali na starost Martin Kaňuch a Michal Michalovič, obsahuje 18 textů slovenských a českých autorů včetně dvou překladových studií.

Zatímco loňský svazek byl věnovaný Jacquesovi Audiardovi (naši recenzi najdete zde), jehož dílo festival připomněl v rámci sekce „Rešpekt“, letos se vydání sborníku váže k sekci „Francúzsky film noir“, která dle slov organizátorů představí reprezentativní výběr osmi kriminálních filmů z období 50. až 80. let. Dvěstěšedesátistránková publikace má „divákům pomoci lépe pochopit fenomén francouzského filmu noir a zasadit jednotlivé filmy do širšího (nejen kinematografického) kontextu“.

Sedmý ročník festivalu Cinematik se uskuteční od 7. do 13. září v Piešťanech. O sborník  Poetika zločinu. Francúzky film noir a o akreditaci na festival Cinematik můžete aktuálně soutěžit na Film Noir Blogu.

Více informací naleznete v aktuální tiskové zprávě festivalu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Jana Bébarová
editor-in-chief

Počet článků : 252

Komentáře (1)

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru