Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Filmy zlínských studentů putují do Cannes

Filmy zlínských studentů putují do Cannes

Filmy zlínských studentů putují do Cannes

Minulý týden byla zveřejněna zpráva o zařazení famáckého snímku Tambylles do canneské soutěže studentských snímků „Cinéfondation“. Film Michala Hogenauera však nebude jediným českým zástupcem na prestižním festivalu. Českou republiku bude na plátnech francouzské riviéry reprezentovat i osm studentských filmů z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Snímky byly vybrány v rámci univerzitního projektu „UTB Shorts“, jenž má podle jeho hlavní řešitele Libora Nemeškala za cíl prezentovat tvorbu Ústavu animace a audiovize FMK UTB a pomoci studentům nalézt potenciální partnery pro další tvorbu i pracovní uplatnění na poli audiovizuálního průmyslu. Filmy zlínských studentů budou v Cannes uvedeny v sekci „Cannes Court Métrage“, která se na festivalu stala jakousi základnou pro rodící se talenty a jejich krátké filmy, které reflektují mnoho stylů, kultur a zemí.

„Uvedení filmů v sekci Cannes Court Mértage otevírá jejich tvůrcům možnosti prezentovat svou tvorbu po celém světě. O naši kolekci snímků již projevil zájem například i Cinessone European Film Festival či iniciativa Film Fest Platform, která sdružuje významné mezinárodní festivaly.“  Říká Richard Henzler, hlavní produkční UTB Shorts.

Do Cannes tedy poputují čtyři animované, dva dokumentární a dva hrané filmy. Některé z nich již posbíraly řadu mezinárodních ocenění a jiné budou mít v Cannes svou mezinárodní premiéru. Konkrétně se jedná o filmy: Numbers (režie: Robert Hložanka), Nesejdeš z cesty (režie:  Veronika Szemlová), Srdcová dáma (režie: Dita Krčová), Romeo a Julie (režie: Hana Kotlářová), Výhled (režie: Milan Ondruch a Jaroslav Mrázek), Cesta domů (režie: Tereza Bílová), Cesta za bratom (režie: Jakub Majerčiak a Miro Petrinec) a Roxanne (režie: Veronika Mikalová).

Díky UTB Short se audiovizuální díla studentů i pedagogů budou promítat nejen v Cannes, ale například i na festivalu v San Sebastianu či na Berlinale. Z domácích přehlídek je do programu zařadí jihlavský Mezinárodní festival dokumentárních filmů, plzeňské Finále nebo pražský Fresh Film Fest.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Jana Bébarová
editor-in-chief

Počet článků : 255

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru