Zde se nacházíte: 25fps » Český film » DAFilms TOP 20-13: Respice finem

DAFilms TOP 20-13: Respice finem

DAFilms TOP 20-13: Respice finem
STREAM ZDARMA: DAFilms TOP 20-13 (od 23. 12. do 5. 1.) –

Do 5. ledna můžete na DAFilms.cz zhlédnout dvě desítky celosvětově nejoblíbenějších dokumentů, mezi kterými nechybí snímky zástupců české (Olga Sommerová – Věra 68) i světové režisérské špičky (Mike Hoolboom – Imitace života) a pionýrské archivní klenoty (Stará Praha, Smrtelný let aeroplánu…). Porovnejte svůj filmový vkus s výběrem dalších desítek tisíců diváků a vyberte si vlastní „top“ dokument roku 2013.

Mezi ty nejpozoruhodnější snímky bezesporu patří Respice finem legendy československého dokumentu Jana Špáty.

Filmařsky vybroušený filmový esej o samotě, moudrosti a pokoře starých žen. Film, kterého si Jan Špáta nejvíce cenil, získal v roce 1968 Velkou cenu na Mezinárodním festivalu krátkých fimů v Oberhausenu, cenu kritiky Trilobit a Zvláštní cenu poroty na MFF v Karlových Varech.

Film je součástí projektu RESTAUROVANÉ FILMY JANA ŠPÁTY, který byl oceněn na Českém lvu 2009 cenou za Nejlepší audiovizuální počin roku. V rámci projektu bylo digitálně zrestaurováno 18 nejvýznamnějších dokumentů tohoto klasika české dokumentaristiky, které vyšly na 4 DVD a výběr z nich je v české kinodistribuci. Více o projektu na www.janspata.cz.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru