Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » EXHIBITION – Světové malířství na plátnech českých kin (Manet již zítra!)

EXHIBITION – Světové malířství na plátnech českých kin (Manet již zítra!)

AKTUALITY:  EXHIBITION – Světové malířství na plátnech českých kin – Manet (od 11. dubna) – Munch 150 (od 27. června) – Vermeer a hudba (od 10. října) –

Na plátna českých kin zavítá nový zajímavý filmový projekt s alternativním obsahem EXHIBITION – Světové malířství na plátnech českých kin. Půjde o sérii komentovaných prohlídek – přímých přenosů z ve světovém kontextu významných výstav

Série bude zahájena již zítra satelitním přenosem Manet: Portraying Live z výstavy v londýnské Royal Academy of Arts. Exhibition – Světové malířství na plátnech českých kin navazuje na úspěšný loňský přenos výstavy Leonarda da Vinciho z londýnské Národní galerie. Za ambici si série Exhibition mimo jiné klade stát se alternativou k již zavedeným a populárním přímým přenosům do kin z oblasti performing arts např. z Metropolitní opery v New Yorku či Velkého moskevského divadla (“Bolšoj”).

Výstava děl Edouarda Maneta v Royal Academy of Arts v Londýně byla připravována několik let a její vernisáž byla netrpělivě očekávanou událostí mezinárodního významu. Jde o historicky první výstavu ve Velké Británii zaměřující se na portréty Edouarda Maneta a zahrnující celou jeho uměleckou kariéru. Kurátorům se podařilo shromáždit Manetovy obrazy ze sbírek v několika Evropských zemích, Asii i Americe. Diváci kin rovněž uvidí exluzivní záběry ze zákulisí příprav výstavy – pohled obvykle nepřístupný pro běžného návštěvníka – a do detailu prožijí životní příběh Manetův i Paříž devatenáctého století. Výstavou provede stejně jako v případě loňského přenosu výstavy Leonardo Live moderátor a historik umění Tim Marlow.

“Výstava Manet: Portraying Life v londýnské Royal Academy of Arts stále probíhá, v tuto chvíli už je však téměř nemožné na ni sehnat vstupenku. Jsme proto rádi, že můžeme zážitek z Manetovy výstavy zprostředkovat českým milovníkům umění formou satelitního přenosu do kin. Navíc ve velice kvalitním HD záznamu a se spoustou rozmáchle epických i křehce intimních záběrů na jednotlivá Manetova díla,” uvedl za organizátory přenosu Martin Cikánek.

V průběhu roku 2013 budou českým divákům postupně nabídnuty následující výstavy, které budou posléze dostupné také ze záznamu a vhodné např. i pro dopolední školní projekce.

Manet 
z londýnské Royal Academy of Arts (od 11. dubna)

Munch 150
z Munchova a Národního muzea v Oslu (od 27. června)

Vermeer a hudba
z Národní galerie v Londýně (od 10. října)

Všechny přenosy série Exhibition – Světové malířství na plátnech kin včetně přenosu z  výstavy Edouarda Maneta: Portraying Life budou vysílány v původním anglickém znění s anglickými a českými titulky.

České titulky připravuje vynikající překladatelka Zuzana Josková, která má dlouholeté zkušenosti s přípravou titulků například k přímým přenosům z Metropolitní opery v New Yorku. Při překladu je dbáno na to, aby titulky byly maximálně úsporné a aby divák v kině nebyl zahlcen množstvím textu a mohl raději vychutnávat záběry na díla mistrů, kterým budou jednotlivé přenosy věnovány.

Ke každému přenosu bude rovněž zhotoven program – autorem slova do programu k přenosu z výstavy Edouarda Maneta je renomovaný historik umění Marek Pokorný.

Více informací najdete na www.prenosydokin.cz

EXHIBITION – Světové malířství na plátnech českých kin

Manet 
z londýnské Royal Academy of Arts (od 11. dubna)

Munch 150
z Munchova a Národního muzea v Oslu (od 27. června)

Vermeer a hudba
z Národní galerie v Londýně (od 10. října)

Kam na Maneta v České republice

Náchod, kino Vesmír 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinonachod.cz
Olomouc, Metropol 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinometropol.cz
Ostrava, Dům kultury 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.dkmoas.cz
Praha, Aero 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinoaero.cz
Zlín, Velké kino 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.gacinema.cz
České Budějovice, kino Kotva 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinokotva.cz
Děčín, kino Sněžník 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinosneznik.cz
Chotěboř, kino Chotěboř 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.cekus.eu
Kroměříž, kino Nadsklepí 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.dk.kromeriz.cz

Opakované projekce jsou nyní plánovány, nejaktuálnější informace vždy na www.prenosydokin.cz

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 181

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru