Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Finále na Finále

Finále na Finále

Finále na Finále
FESTIVALY: Zahajovací den Finále (21. 4.) – VERONIKA ZÝKOVÁ, foto: BARBORA SLEZÁKOVÁ –

Dilema před zahajovacím večerem Finále znělo: Jít, či nejít? Pokud jste se rozhodli pro variantu č. 1, pak jste mohli sledovat bezbrankovou první třetinu rozhodujícího zápasu o mistrovskou trofej mezi Plzní a Zlínem a poté s trochou neochoty „přepnout“ na kulturu a odkráčet na tradiční zahájení. Moderátor Jan Burian (písničkář, nikoli nový ředitel ND) věcně, někdy s pokusem o vtip, jako třeba v případě krásných a bytelných stropů v Besedě (na rozdíl od těch v Cinema City v OC Plaza), představil členy porot – studentských i mezinárodních (kde mj. zasedne producent Hvězdných válek Richard McCallum) – pro dokumenty i hrané filmy. Promítnuty byly samozřejmě i ukázky ze soutěžních snímků, kterých je v sekci hraných filmů 10 a v dokumentární sekci 19.

Největší lákadlo bylo ale nachystáno v podobě předpremiéry snímku Zdeňka Tyce Jako nikdy, který bude mít premiéru až v září. Prozradím jen tolik, že se jedná o velmi povedený počin, který těží mj. z přirozeně znějících dialogů, které mají oporu v kvalitním scénáři Markéty Bidlasové a v režijním vedení Zdeňka Tyce. Těžké téma umírání a vyrovnávání se s ním Tyc zpracoval s nesmírnou lehkostí, velmi dobře ve filmu rezonuje leckdy dos temný humor. Největší tíha bezpochyby ležela na hercích. Je třeba vyzdvihnout nejen zcela přesnou ústřední trojici Petru Špalkovou, Taťjanu Medveckou a Jiřího Schmitzera, ale například i Marka Němce či Pavlu Beretovou (v miniaturní roli). Doufám, že v září se Jako nikdy dostane patřičné pozornosti, protože spadá bezpochyby mezi to nejlepší, co rok 2013 na poli českého filmu zatím přinesl. Zaslouží si doznít a rezonovat v myslích diváků déle než tomu bylo v neděli, kdy ho poněkud zastínil hokej – tedy alespoň co mohu soudit podle sebe a svého okolí. Protože kdo si myslel, že vyjde ze sálu a dozví se, který tým je mistrem letošního ročníku extraligy, ten se mýlil. Hrálo se zrovna první prodloužení, a tak někteří neváhali a přesunuli se fandit nikoli mimo Měšťanskou besedu, ale k malému notebooku v kavárně umístěné v přízemí, jak ostatně vidíte na jedné z fotek…

Všechno nakonec dobře dopadlo a první den Finále i poslední zápas velkého finále se vydařily. Program se už od pondělí rozbíhá v plném proudu, těšte se tedy na další fotografie a pravidelnou dávku informací, které vám přineseme nejen zde, ale také na twitteru a facebooku 25fps.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru