Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Pondělní hudební divadlení na Finále

Pondělní hudební divadlení na Finále

Pondělní hudební divadlení na Finále

FESTIVALY: 2. den Finále (22. 4.) – VERONIKA ZÝKOVÁ, foto: BARBORA SLEZÁKOVÁ –

Pondělí se neslo nejen v duchu filmových projekcí, ale došlo i na autorské čtení Davida Jana Žáka, který četl ze své velmi zdařilé knihy Návrat Krále Šumavy, jež by se měla dočkat adaptace ve formě minisérie produkované HBO a režírované Radimem Špačkem. Všem, kdo znají pouze Kachyňův snímek Král Šumavy, doporučuji přečíst si Žákův životopisný román převaděče-fantoma Josefa Hasila, v němž autor poskytuje nezkreslený pohled na (nikoli jen jeden) lidský osud v kontextu zásadních politických zvratů.

Helena Třeštíková a Volker Koepp společně usedli ke stolu, aby v diskuzi moderované Vítem Janečkem odhalili svůj pohled na časosběrný dokument, diváci se také dozvěděli, jaký je sociologický aspekt jejich tvorby nebo kdy se tito dokumentaristké poprvé o sobě dozvěděli. Část diskuze vám poskytneme jako audiozáznam na našem SoundCloudu.

Hravé akustické „popůvky“si večer v Anděl Music Clubu přichystala dvojice Anna Polívková (zpěv) a Jakub X. Baro (kyrary, zpěv). Jejich hudebně divadelní projekt AnIby neřekla diváky a divačky rozhodně nezklamal. Polívková dělala „Zagorku“, měnila převleky, chvíli byla za začínající zpěvačku-naivku, poté za barovou divu, využila pantomimu i větrák atd. Anglické i české texty jsou autorskými počiny Polívkové a představují roztomilé, ale zároveň i chytré hříčky na všednodenní témata. Chvíle mezi jednotlivými převleky vyplňoval neméně povedeně Baro. Dvojice sáhla pro přídavek do repertoáru Hany Hegerové, z něhož vybrala pozapomenutý šanson, jehož provedení dopadlo stejně vydařeně jako celý večer, který neztratil tempo a  ani chvíli nenudil.

  

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Editorka, garantka rubriky Český film

Zajímají mě méně probádané či neprobádané oblasti československé kinematografie, nerealizované scénáře, krimi inscenace Čs. televize 60. a 70. let, současný český film, současné britské TV seriály a série (opět zejména krimi), videohry (především adventury), české i světové komiksy a další oblasti a témata. To vše střídavě, průběžně, současně, jak to přichází, odchází a navrací se ke mně...

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru