Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Pusťte si zdarma Nénette

Pusťte si zdarma Nénette

Pusťte si zdarma Nénette

Portál DAFilms.cz přináší od 10. do 23. června zdarma online retrospektivu dokumentárních filmů Nicolase Philiberta. Při této příležitosti vám 25fps ve spolupráci s DAFilms nabízí ke zhlédnutí snímek Nénette přímo na našem webu (ve francouzském znění s anglickými titulky). Brzy vám rovněž přineseme portrét Nicolase Philiberta, který sepsal Robert Jaworek. Přejeme příjemný divácký zážitek!

Dokumentarista Nicolas Philibert se považuje „tak trochu za anti Michaela Moora“ a nechce jako jeden z nejslavnějších aktivistických filmařů „myslet za diváky“, ale naopak „nabízet podněty pro přemýšlení“. Režisér zaujal snímkem o samičce orangutana Nénette, která žila více jak 30 let v zajetí v zoologické zahradě. Snímek je radikální ve způsobu využití kamery, kdy samička je zabírána celých sedmdesát minut filmu pohledem přes sklo v zoologické zahradě a divák slyší pouze komentáře proudících návštěvníků, jejichž tváře zůstanou nespatřeny. Záhadný výraz samičky orangutana připomíná „úsměv Mony Lisy“, jak dodává sám režisér.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Veronika Zýková
Editorka, garantka rubriky Český film

Zajímají mě méně probádané či neprobádané oblasti československé kinematografie, nerealizované scénáře, krimi inscenace Čs. televize 60. a 70. let, současný český film, současné britské TV seriály a série (opět zejména krimi), videohry (především adventury), české i světové komiksy a další oblasti a témata. To vše střídavě, průběžně, současně, jak to přichází, odchází a navrací se ke mně...

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru