Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Svátek kameramanů popáté

Svátek kameramanů popáté

Svátek kameramanů popáté
FESTIVALY: Ostrava Kamera Oko – LUCIE ZUBKOVÁ –

Již zítra 27. 9. 2013Ostravě odstartuje pátý ročník mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, který se zaměřuje na kameramanskou tvorbu. Potrvá až do 3. 10. 2013 a mimo jiné představí velkou retrospektivu současného slovenského filmu – včetně účasti významného režiséra Roberta Kirchnoffa (také v tomto případě se jedná o dříve zmiňovanou přehlídku Současný slovenský film). Součástí této odnože budou i krátkometrážní filmy, které představí redaktorky našeho partnerského magazínu Kinečko.

Slavnostní zahájení bude mít na starost tvůrčí trio režisérů Jan Daňhel, Martin Ježek a Miroslav Bambušek, kteří předvedou svůj projekt KKK (Kousek – Křížová cesta – Kotouč). Co je na něm zvláštního? Promítá se ze tří promítaček – 8mm, 16mm a 35mm. Zajímavý však bude také obsahově; podle webového popisku se jedná o „výbušnou směs katolické psychedelie, sluneční pornografie a píchání do země ve třech filmových formátech v jedné krajině.“ Celé zahájení proběhne v industriálním prostoru Nových koupelen v Dolní oblasti Vítkovice od 19:00.

ostrava_289Premiérová sekce, jádro celého festivalu, uvede v české premiéře pět filmů, které v posledním roce vzbudily pozornost na festivalech v Cannes, Berlíně či Benátkách. Patří mezi ně ruský snímek Dlouhý a šťastný život (režie: B. Chlebnikov, kamera: P. Kostomarov), kde se měšťan rozhodne pomoct vesničanům bránit jejich půdu před státem, portugalsko-francouzský Gebo a stín pojednávající „o bídě a poctivosti“ (režie: M. de Oliveira, kamera: R. Berta), francouzsko-americký Jimmy P. (režie: A. Desplechin, kamera: S. Fontaine) a vítěz Grand Prix Týdne kritiky v Cannes – italský Salvo (režie: F. Grassadonia, A. Piazza). Kolekci pak uzavře středometrážní snímek Mahjong (režie: J.Rui Guerra da Mata, J. P. Rodrigues, kamera: J. Magro) odehrávající se v největší čínské čtvrti v Portugalsku.

Divácky oblíbená bývá sekce Encore, která se věnuje novým vizuálně zajímavým a progresivním počinům (Atomic Age, Kapitál, Apači…) nebo doprovodné Hudební oko s komponovanými večery věnovanými čerstvě tragicky poznamenaným Psím vojákům nebo Nicku Caveovi. Přehlídka Ostrava Kamera Oko letos poprvé zamíří také do Prahy.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 79

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru