Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Press Start vol. 4: Evoluce ovládání videoher

Press Start vol. 4: Evoluce ovládání videoher

Press Start vol. 4: Evoluce ovládání videoher
POZVÁNKA na Press Start vol. 4 (Bio Oko, 6. 6. 2013) – VERONIKA ZÝKOVÁ –

O předchozích dílech Press Startu (interaktivní zábavy pro filmové diváky a taky hráče videoher) jsme vás na webu 25fps informovali. První dvě akce byly zacíleny na historii a současnost videoherních žánrů: nejprve na adventury (23. 6. 2011) a poté na fps hry (12. 1. 2012). Třetí Press Start (31. 1. 2013) nabídl zajímavý odklon – byl tematicky zaměřen na smrt a násilí ve videohrách –, a opět se setkal s diváckým úspěchem.

Čtvrtý díl proběhne 6. června od 21 hod. v útulném kině Bio Oko. Organizátoři cyklu Pavel Dobrovský a Bohdan Heblík slibují: „Ukážeme vám absurdní i vzrušující způsoby ovládání, až se možná radostí zapomenete ovládat!“1 Pokud se ve čtvrtek 6. 6. do Oka vydáte, tak se dozvíte, „jak se herní ovladače proměnily v posledních pětadvaceti letech a jak ovlivnily rozvoj vědeckých či uměleckých disciplín.“2 Jak je dobrou tradicí, představí se trojice hostů: „Večer začne evolucí ovládání videoher novinář a výzkumník Michal Rybka. Pak nastoupí kardiochirurg Štěpán Černý, který za pomoci speciálně upraveného robota na dálku operuje srdce v nemocnici Na Homolce. Na závěr Andrej Boleslavský ze společnosti CIANT ukáže, jak se pohybové ovládání her promítlo do činnosti současných umělců.“3

Do Oka se ale můžete vydat klidně už na osmou, protože v předsálí budou k vidění a vyzkoušení různá hejblátka, mašiny a tak vůbec: Centipede (trackball), Galaxian (tlačítka), Turbo (volant), Hang on (řidítka) a D-Day (knipl)… Tvůrci slibují, že se Press Start do budoucna vydá i mimo Prahu. Zatím ale nepředbíhejme a těšme se na čtvrtou část akce. 25fps bude opět při tom, takže si budete moct své zážitky porovnat s reportem, který se záhy po skončení akce objeví zde na webu.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Viz web Press Startu. []
  2. Viz http://www.facebook.com/events/274796929324465/ []
  3. Tamtéž. []

Autor

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru