Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Epizoda ze života sběrače železa

Epizoda ze života sběrače železa

Epizoda ze života sběrače železa

V jeden jediný den můžete premiérově sledovat nový snímek online na internetu anebo si zajít do vašeho oblíbeného kina. DAFilms.cz ve spolupráci s distribuční společností Artcam nabízí českým divákům zcela nový zážitek z filmové premiéry: Ve čtvrtek 24. 10. společně uvádí do kin i na online webový portál oceněný snímek bosenského režiséra Danise Tanoviće Epizoda ze života sběrače železa. Do 27. 10. můžete snímek zhlédnout zdarma.

Nazif se živí sběrem železa ze skládek. Jeho žena Senada se doma stará o dvě děti. Třetí se chystá na svět. Jenže Senada potratí a protože nemá zdravotní pojištění, odmítnou jí lékaři operovat, dokud nezaplatí 500 Euro. Takové peníze však rodina nemá a tak je jedinou cestou, jak Senadě zachránit život, podvod…

Podivuhodný film oceněný Cenou pro nejlepší mužský herecký výkon a Velkou cenou na letošním Berlinale je specifický tím, že v hlavních rolích se představí skuteční aktéři tohoto případu, který v Bosně rozvířil debatu o lékařské etice, situaci sociálně vyčleněných rodin atd. Film je to ovšem velmi lehký, nesený ústředním tématem lásky a spokojeného života, který nutně nemusí znamenat tisíce na účtech a přepychový dům. Za svůj první film Země nikoho (2001) získal Danis Tanović Oscara v kategorii zahraniční film a Zlatý Glóbus.

Od začátku tohoto týdne do středy 23. 10. je na portálu DAFilms.cz k dispozici zdarma také další oceňovaný snímek – Je to jen vítr maďarského režiséra Bence Fliegaufa. Film, který získal Velkou cenou Berlinale v roce 2012, je rovněž inspirován skutečnými událostmi, tentokrát z maďarského venkova, a odkrývá průběh jednoho dne života romské komunity, která žije ve strachu z pogromu.

Oba filmy budou na portálu DAFilms.cz k dispozici ke streamování nebo stažení i po 27. 10., a to za poplatek cca 50 Kč (stream) nebo 100 Kč (download).

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru