Zde se nacházíte: 25fps » Český film » Skoro úplně vymyšlený film o dopisech psaných na jízdenky

Skoro úplně vymyšlený film o dopisech psaných na jízdenky

Skoro úplně vymyšlený film o dopisech psaných na jízdenky

POZVÁNKA na Skoro úplně vymyšlený film (režie: Tereza Kovářová) a Tour de kino –  JANA BÉBAROVÁ –

Když jsem byla na střední, Charles Bukowski byl pro mě bůh. Jeho bezprostřednost a nonkonformní postoj k životu mi natolik imponovaly, že jsem hltala každou řádku, co napsal, a téměř si s nimi tapetovala pokoj. Jeho romány a sbírky povídek dodnes v mé knihovně zaujímají privilegovanou pozici a byť je už neotvírám tak často, oprašuju je pravidelně. A tak když se ke mně před pár měsíci donesla informace, že studentka režie ze zlínské UTB v kolektivu svých spolužáků a dalších mladých alternativních umělců připravuje film inspirovaný Bukowského „Skoro úplně vymyšlenou básní“, okamžitě jsem zbystřila pozornost. O to víc mě celý projekt zaujal, když jsem zjistila, že se film z velké části natáčel v Olomouci, k níž jako k místu mé alma mater mám velmi blízký vztah.

Nejen olomoucká zákoutí, ale i výrazná olomoucká tvář sehrály klíčovou roli ve filmu Terezy Kovářové, v němž autorka vypráví „nadčasový příběh platonické a neuskutečněné lásky“. Hlavní roli samotářského spisovatele Henryho, který dostává dopisy od anonymní obdivovatelky, totiž ztvárnil Petr Kubes, člen činohry olomouckého Moravského divadla.

„Na začátku jsem chtěla vytvořit vlastní výpověď, film o blízkém setkání dvou lidí v korespondenci, paradoxně mnohem intimnějším než bývají setkání skutečná. Snímek o důležitosti objetí. O ztrátě nadání být partnerem, kdy zůstane jen schopnost být milencem. Vycházela jsem z jedné básně, jedné ilustrace a pár vlastních zážitků a hledala, jakým způsobem o nich říci světu. Chtěla jsem propojit filmové médium s literaturou, divadlem a výtvarnými prostředky a rozhodla jsem se to vyjádřit narážkami.“

Tereza Kovářová

Dalším důvodem, proč by někoho měl zaujmout Skoro úplně vymyšlený film o „dopisech psaných na jízdenky“, je forma jeho distribuce. Producentka Petra Ptáčková přišla s ideou projekční tour po více než dvaceti českých kinech, kam štáb svůj film osobně doveze a bude se setkávat a diskutovat s diváky.

„Mým cílem je se v jednotlivých městech potkat i s regionálními umělci a v doprovodných akcích představit i jejich tvorbu. Beru to jako takovou snahu o obnovu myšlenky, že kino je místem pro společenské setkávání.“

Petra Ptáčková

Tour de kino se Skoro úplně vymyšleným filmem startuje 2. října slavnostní premiérou v olomouckém kině Metropol a bude pokračovat v Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Zlíně, Vsetíně, Uherském Hradišti, Opavě, Brandýse nad Labem, Táboře, Bratislavě a skončí v Praze. Z této měsíční jízdy navíc tvůrci naplánují natočit road movie. Upřímně jim přeji hodně zdaru a těším se na setkání v kině!

Přidejte se i vy!

Skoro úplně vymyšlený film

Scénář a režie: Tereza Kovářová
Kamera: Orlin Stanchev
Zvuk: Jitka Nešněrová
Střih: Hana Dvořáčková
Producent: Petra Ptáčková 
Hrají: Petr Kubes, Katarína Petrtylová, Marta Bačíková, Mikuláš Čížek, Ondřej Doležal, Jakub Kubíček
Česká republika, 2013, 57 minut

Odkazy:
Facebook
CSFD

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 283

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru