Zde se nacházíte: 25fps » Český film » Deník Skoro úplně vymyšleného filmu: z cesty po českých kinech a klubech (3. část)

Deník Skoro úplně vymyšleného filmu: z cesty po českých kinech a klubech (3. část)

Deník Skoro úplně vymyšleného filmu: z cesty po českých kinech a klubech (3. část)
DENÍK Skoro úplně vymyšleného filmu: z cesty po českých kinech a klubech (3. část) – FILMOVÝ ŠTÁB SÚVF

DEN SEDMÝ – „U Matese“ – 21. 10. 2013
VSETÍN – KINO VATRA

Pár dní před projekcí jsme po cestě do Vsetína vzali stopařku. Říkala, že je to město, kde se nic neděje, a když se něco děje, tak to nikoho moc nezajímá. Navíc do něj momentálně vede značně rozkopaná cesta s velmi špatným dopravním značením. Přes to všechno se v sále kina Vatry objevilo šestnáct neznámých lidí. Mezi nimi i usměvavá paní, která nás sleduje už úplně od začátku projektu, navíc současně příbuzná rodiny, v jejichž domě jsme v Olomouci na Kosinově 7 natáčeli. Svět je vážně malinký, dokonce snad ještě menší, když se málo lidí sejde v kině a mluví spolu.

Do naší knihy přibyl názor zamilovaného páru Jakuba a Kláry, že náš film je neuvěřitelně složitý na pochopení. Ten, kdo se pouze přišel podívat na film bez přemýšlení, nemá šanci pochopit pointu. Inu asi je to tak. Víme, že je to film pro pozorného diváka. Na konci tohoto vzkazu však je jedna krátká věta napsána bohužel špatně čitelným rukopisem.

Po projekci pro nás Mates Jankovský, který na filmu dělal skript, připravil večírek v místním Minipivovaru Valášek. Nejdříve vystoupil „Ptakustik“, prostě jen týpek s kytarou, který osobitým způsobem pomocí smyček vytváří vlastní hudbu.

Po něm zahrál Mates Jankovský se svou kapelou Ready for Action v akustickém provedení. Účast sice byla malá, ale i tak jsme poznali další fajn a aktivní lidi. Díky! První noc v naší TOUR dodávce byla v pohodě. Dokonce v ní bylo i tepleji a pohodlněji, než jsme předpokládali. Akorát vzduch nám vždycky nad ránem malinko chyběl.

DEN OSMÝ – „Hvězda a Mír“ – 22. 10. 2013
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – KINO HVĚZDA

Kino Hvězda máme rádi z Letní filmové školy, i proto jsme rádi vyslyšeli prosbu našich fanoušků navštívit ho s naším filmem. Přišlo na něj dvacet pět lidí. Ředitel pan Korvas trefně poznamenal, že to, co děláme, je alespoň průzkum zájmu diváků o mladý nebo nezávislý film. To nás tak trochu uvrhlo do takové malé roztomilé deprese.

Hned po projekci za námi přišla slečna, která to všechno pochopila. Mluvila, nedokončovala věty, protože je za ní dokončil sám film, některé naopak začal. Když se najde alespoň jeden takový člověk, který do takové míry porozumí sdělení, o které jsme se snažili, má smysl sdělovat, točit filmy a pokoušet onen zájem diváků o naše filmy. Děkujeme, to bylo hodně motivační.

Následoval koncert kapely Midnight Climax v klubu Mír. Historicky druhý veřejný koncert tohoto uskupení nám připravil parádní muziku. Bylo krásné se dívat, jak tyto mladé lidi baví, co dělají. Určitě si na ně někdy zajděte.

midnight climax

DEN DEVÁTÝ – „Festival Na Cestě“ – 23. 10. 2013
OPAVA – MUSIC KLUB 13

Organizátoři Festivalu Na Cestě nás pozvali, abychom náš film ukázali jejich návštěvníkům. Bylo skvělé vyrazit na cestu do Opavy s vědomím, že nás tam někdo opravdu chce. Byl krásný podzimní den. Zastavili jsme se v Ostravě u Kovářů na velmi dobrý obídek a pro alespoň jeden volební hlas, kterým oplývala naše dodávka. Napadlo nás postavit draka. Po cestě jsme vymysleli konstrukci a v Opavě nakoupili materiál.

Promítání, lidi, atmosféra a diskuze byly opravdu skvělé. Zase nám to vlilo trochu té čerstvější krve do žil. Diváci se opravdu ptali na různorodé věci. Do diskuze se zapojil dokonce i Orlin a padly kameramanské otázky. Vážně mockrát děkujeme za reakce a za samotné pozvání.

festival na ceste

V knize názorů přibyl vzkaz: „Jakožto snaživý obražeč filmových festivalů u mě váš snímek budí dojem černého koně každého festivalového setkání. Skandinávský dojem je pro vás, pokud nebyl záměrný, možná trochu výtka ale v našich končinách to není nadávka, ba naopak. Celý svět ví, že v Čechách jsou šikovní filmaři. Bohužel však povětšinou točí pod těmi cizími erby. Díky a jen tak dál.“

DEN DESÁTÝ – „Dobrá úroda“ – 24. 10. 2013
JIHLAVA – MFDF 2013

Desátý den jsme odpočívali. Ještě v Opavě jsme postavili draka a při výjezdu na horizont zapadla naše dodávka do opravdu kvalitní vrstvy bahna. Šarkan nelétal příliš dobře, naopak se u něj objevila výjimečná dovednost v orání řepových polí. Jednu řepu jsme vzali s sebou.

S touhle úrodou jsme se vypravili na výlet do Jihlavy na 17. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Přijeli jsme tak akorát po slavnostním zahájení, a protože nás bohužel příliš nebavila zahajovací party v divadelním stanu, přeparkovali jsme dodávku a pustili si náš hudební mix vypálený na cesty. Zprvu malé posezení v našem dodávkovém obýváku a poslechu hudby se stala obrovská spontánní party, kam postupně dorazilo asi tak padesát lidí. Ty naše tři hudební CDčka hrála pořád dokola přes šest hodin, až v té poslední nad ránem si někdo všiml, že Midnight City od M83 hraje už snad podruhé!

Lidí tančili, pařili, malovali a byli svobodní. Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek. Taková dodávková party se omylem stane asi jen jednou za život. Dobrá úroda v Jihlavě. Zajeďte tam taky!

dodavka party

První část deníku najdete zde.
Druhou část deníku najdete zde.
Preview filmu najdete zde.
TOUR DE KINO na FB

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 635

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru