Zde se nacházíte: 25fps » Experimentální film » Umělec? MÁ CENU!

Umělec? MÁ CENU!

Předávání ceny od Vladimíra Kokolii – 17. 12. 2013 – Praha – poblíž Letenského náměstí

V úterý proběhne v hlavním městě České republiky (Praha) předávání ceny umělci nad 35 let, díky iniciativě aktivity „Umělec má cenu“, která se snaží ocenit kvality umělců „starší“ generace, jimž jinak u nás bohužel příliš – zasloužilé – pozornosti věnováno není.

Doporučujeme věnovat této akci pozornost, neboť Umělec má cenu má cenu.

umělec má cenu
Aktivita Umělec má cenu vznikla v roce 2007 z potřeby upozornit, kdo je pro mladší generaci autoritou a kdo má její respekt. Po Jiřím Kovandovi, Vladimíru Skreplovi, Adrieně Šimotové, umělecké dvojici Lukáš Jasanský a Martin Polák,Václavu Stratilovi, Daliboru Chatrném je sedmým garantem ceny Vladimír Kokolia.

Cena je předávána jako gesto mladší generace tvůrců a teoretiků vůči generaci starších umělců. Jedná se zejména o uznání, které je zprostředkováno vybranému umělci, na jehož volbě se podílí více než 500 osob z celé České republiky, kterým v době hlasování není 35 let a nominují dva umělce nad 35 let. Ze součtu došlých hlasů vzniká skupina pěti až sedmi finalistů. V druhé fázi laureáta vybírá každý rok odlišná porota. Věková hranice „nominátorů“ je zvolena intuitivně; charakter ceny se odvíjí od setkání každoročně obměňované poroty s finalisty v jejich ateliérech.

Součástí ankety je i volba díla roku a nejhodnotnější skupinové a individuální výstavy, které proběhly za uplynulý rok v České republice.

Vyhlášení laureáta Ceny od Vladimíra Kokolii proběhne v úterý 17. 12. 2013 ve 20:00 hod. v Praze v nejbližším okolí Letenského náměstí. 

Adresu místa získáte od 19:30 v Čajovém klubu „Duhovka“, Milady Horáková 73, 170 00 Praha (v bezprostřední blízkosti tramvajové zastávky Letenské náměstí tram. 1, 8, 12, 25, 26)

Více aktuálně na FB události a na http://www.laureat.cz/

 

Finalisté 2013:

 Karel Malich

 Marek Meduna

 Jan Merta

 Tomáš Vaněk

 Martin Zet

Porota:

Oldřich Bystřický
Anna Hulačová
Johana Lomová
Richard Nikl
Petr Šprincl

 

Zdroj: http://www.laureat.cz

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 181

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru