Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Vykročte ze stínu na Visions of Light 2013

Vykročte ze stínu na Visions of Light 2013

Vykročte ze stínu na Visions of Light 2013
POZVÁNKA na brněnské VISIONS OF LIGHT 2013 – JANA BÉBAROVÁ – 

Brněnské kino Art na podzim hostí celou řadu zajímavých festivalů a přehlídek, mezi nimi i VISIONS OF LIGHT. Ta se letos v Artu přesně za čtrnáct dní (od čtvrtka 7. do pátku 9. listopadu) uskuteční již posedmé v řadě. Program přehlídky českým divákům opět přinese devět filmových klenotů světové kinematografie, které se dle slov organizátorů Petra Šoupala a Duncana Hendyho „vyznačují vysokou uměleckou hodnotou, originalitou a vizuální působivostí, která mnohdy předstihuje dobu svého vzniku“ a jejichž tvůrci se „i přes původní odmítání mnohdy stali klasiky a ikonami“. Filmů nespoutaných filmových vizionářů, experimentátorů a snílků, kteří v nonkonformních dílech předstihli svou dobu. Filmů, které pro svou obsahovou nebo formální výjimečnost nepatří do masové distribuce a v kinech jsou sotva k vidění.

Uvidět legendu americké grotesky Harolda Lloyda v poslední životní roli, ponořit se do nejtemnějšího z noir snímků s magickou kamerou Johna Altona, vyšetřovat zločin s Laurencem Olivierem, ocenit Marlona Branda výjimečně v pozici režiséra, prožít s Rolling Stones první krok na cestě k nesmrtelnosti a s Led Zeppelin povstat z mrtvých. To jsou pouhé zlomky toho, co lze zažít na filmové přehlídce Visions of Light 2013.

VISIONS OF LIGHT 2013 163x116mm_01_VIZUALpohlednice

Letošní motto přehlídky „Vykroč ze stínu!“ bude spojovat devět titulů různých žánrů: zahajovací výpravné drama s Glorií Swanson Královna Kelly (Queen Kelly, 1929) v režii hollywoodského enfant terrible Ericha von Stroheima, komedii Prestona Sturgese Hřích Harolda Diddlebocka (The Sin of Harold Diddlebock, 1947) vzdávající hold slovnímu humoru, fyzickým gagům a šarmu legendy americké grotesky Harolda Lloyda, dále barokní noir Josepha H. Lewise The Big Combo (uváděný pod názvem Velká kombinace), dechberoucí mysteriózní thriller Otto Premingera Hledá se Bunny Lakeová (Bunny Lake is Missing, 1964), Marlonem Brandem režírovaný western Křivák (One-Eyed Jacks, 1961) či syrový režijní debut herce Garyho Oldmana o outsiderech z londýnského předměstí Pouze vnitrožilně (Nil by Mouth, 1997). Program bude doplňovat trojice pozoruhodných dokumentů – na motivy stejnojmenného bestselleru Petera Biskinda vzniklí Bezstarostní jezdci, zuřící býci (Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock ‚N‘ Roll Generation Saved Hollywood, 2003) a dva snímky z hudebního prostředí: Charlie je můj miláček (Charlie Is My Darling, 1966), který je prvním dokumentem o Rolling Stones natočeným během jejich dvoudenního turné po Irsku v roce 1965, a Led Zeppelin – Celebration Day, zachycující setkání legendární kapely na koncertním pódiu poprvé od jejího rozpadu po smrti Johna Bonhama.

Promítat se bude v Artu  každý den od 17., 19. a 21. hodiny (v sobotu se začne už v 16:00). Každá projekce bude opět doprovozena lektorským úvodem. Součástí festivalu bude tradičně i tematická výstava filmových plakátů.

Bližší informace o programu přehlídky najdete na www.visionsoflight.cz.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 283

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru