Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Jeden svět 2014 v Olomouci

Jeden svět 2014 v Olomouci

Jeden svět 2014 v Olomouci

POZVÁNKA na Jeden svět 2014 v Olomouci (24.–30. 3. 2014) –

Včera skončila hlavní část 16. ročníku dokumentárního festivalu o lidských právech Jeden svět, která se odehrává v Praze, a festival se nyní přesune do dalších měst ČR. V Olomouci se uskuteční od 24. do 30. března 2014. Jeden svět každoročně reflektuje řadu témat. Novou tematickou kategorií jsou letos Rodiny v ohrožení. Hlavním tématem se ovšem stala Práce.

Jeden svět se snaží upozornit na to, že po několika letech ekonomické krize se zaměstnání jako zdroj obživy stává každodenním tématem stále většího počtu lidí. Práce lidi spojuje, protože ji řeší všichni – ti, kdo ji hledají, ti, kdo se bojí, že o ni přijdou, i ti, kdo v ní musí trávit příliš času a přicházejí o svůj soukromý  život. „Práce  je  pro všechny velké téma. Do budoucna se společnost bude navíc čím dál více  potýkat  s tím,  že  práce  ze  světa  postupně  mizí.  Pracovních  míst  a  zaměstnání  ubývá,“  říká ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

Projekce Jednoho světu Olomouc 2014 se již tradičně uskuteční v prostorách Muzea umění (sál Divadla hudby) a v Kině Metropol. Festival připravil dvě premiéry českých filmů. Zahájení olomoucké části festivalu doprovodí projekce filmu Počátky, v nichž režisérka Linda Kallistová Jablonská dva roky sledovala snahu tří dívek (dvojčat a o několik měsíců starší sestry) začlenit se do společnosti poté, co opustily výchovný ústav. Dokument Olga (režie: Miroslav Janek) připomíná výraznou osobnost Olgy Havlové. Snímek přináší velké množství dosud neznámých záběrů, fotografií a vyprávění. K vidění bude rovněž oceněný film Velká noc za přítomnosti režiséra Petra Hátleho.

olga

Za pozornost stojí dvojice snímků Ivo Bystřičana: Mých posledních 150 tisíc cigaret a Dál nic. Debata Miroslava Patrika (Děti Země) a architekta Tomáš Pejpka následující po druhém snímku bude bezesporu zajímavá. Chybět nebude ani film o vitální paní v důchodovém věku Všechno je možné Lidie Dudy, divácky úspěšný experiment Mý věci (režie: Petri Luukkainen) nebo křehký portrét dětí s poruchou pozornosti S nálepkou ADHD (režie: Erlend E. Mo).

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru