Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Kde začíná Ukrajina a končí Rusko?

Kde začíná Ukrajina a končí Rusko?

Kde začíná Ukrajina a končí Rusko?
STREAM ZDARMA: Kde začíná Ukrajina a končí Rusko? Na hranicích východního dokumentu (od 7. do 20. 4. na DAFilms.cz) –

Pozoruhodný výběr „dokumentárních filmů z různých lokalit i společenských vrstev dnešního Ruska a Ukrajiny“ nachystal pro tento a následující týden portál DAFilms.

Dvoutýdenní událost je vynikající příležitostí pustit si například provokativní snímek Andreje Grjazeva Zítra (Zavtra, 2012) o radikálním uměleckém seskupení Vojna. Režisér svůj film představil na MFDF Ji.hlava v roce 2012. Estonský dokument Revoluce, která nebyla (Revolutsioon, mida ei olnud, 2008) režisérky Aliony Poluniny zachycuje dvojici veteránů revoluce v roce 2007 před prezidentskými volbami. „Na evropských festivalech oceňovaný snímek The Other Chelsea zavádí diváka do sociální odloučeného východo-ukrajinského města Doněck. V záplavě dýmu z všudypřítomné uhelné těžby vyvstává jako jediný zářivý bod místního života harmonogram fotbalových zápasů místního týmu Šachtar Doněck.“

„Směrem k minulosti, do prostoru vzpomínek a historie, se obrací snímek Life Span of the Object in Frame (2012) Aleksandra Balagury. Filmová hříčka postavená na práci s fotografiemi a příběhy z bývalého Sovětského svazu vtahuje diváka do snového stavu, v němž není jasné, zda je vzpomínka skutečnou či vysněnou realitou.“ Tento mnohovrstevnatý snímek, který si můžete pustit níže, doporučujeme nejen pro jeho vizuální kvality. Mnohé prozrazuje rozhovor s režisérem.

„Filmový výlet do Café Voyage láká diváky na cestu do vzpomínek ukrajinského patriota, lokálního pamětníka, který se po desítkách let strávených na vedoucí pozici zemědělského rybářského družstva ocitá na stejném místě v roli správce soukromé firmy.“ Snímek On the Way Home (2011) Sergeje Kachkina „proniká do intimního vztahu manželského páru, jehož denním chlebem je čekání – na návrat muže z dlouhých cest i na nástup smrtelné nemoci.“

V nabídce je také dvojice českých dokumentů: „film o bohatém životě v chudém kraji“ s názvem Půl čtvrté (2006) Tomáše Hodana nás zavádí na Zakarpatskou Ukrajinu a Epochální výlet pana Třísky do Ruska (2010) Filipa Remundy zaznamenává výpravu učitele Jana Třísky po stopách jeho dědečka-legionáře.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru