Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Z ulice na festival s projektem My Street Films

Z ulice na festival s projektem My Street Films

Z ulice na festival s projektem My Street Films
AKTUÁLNĚ: Výzva k zapojení se do projektu My Street Films – VÍTĚZSLAV CHOVANEC –

Natočte vlastní dokument a vydejte se s ním na mezinárodní filmový festival! Nový projekt My Street Films vyzývá širokou veřejnost k zapojení se do unikátního projektu, jehož cílem je vytvořit filmovou mapu České republiky. Každý návštěvník webového portálu www.mystreetfilms.cz tak bude mít možnost poznat taje naší země pohledem lidí, kteří v dané lokalitě žijí. Vaše ulice, to není jen obyčejné místo, kam se vracíte po práci či po zábavě. Je to také prostor zaplněný lidmi a jejich všedními i nevšedními starostmi, intimními příběhy, zážitky, vzpomínkami a emocemi. Ukažte světu, co je ve vašem místě zajímavé, jedinečné, podělte se s ostatními o váš příběh.

Zapojit se může úplně každý, bez ohledu na dosavadní filmové zkušenosti a znalosti. Důležitý je autorský přístup každého tvůrce. Není potřeba mít drahou techniku ani hvězdné obsazení. Dobrá myšlenka a kreativita se prosadí bez ohledu na produkční podmínky. Pokud hýříte nápady, ale na samotnou realizaci si zatím nevěříte, můžete zasílat také náměty, a to do 8. června 2014. Vybraní autoři budou mít možnost zúčastnit se workshopu s profesionálními tvůrci, kteří jim s natáčením pomohou svými zkušenostmi a radami. Proto neváhejte a zapojte se co nejdříve.

Soutěžit můžete také s hotovým filmem. Stačí jej umístit do filmové mapy na webu www.mystreetfilms.cz, nejpozději ovšem do 7. září tohoto roku. Pět nejlepších snímků s maximální stopáží deseti minut bude uvedeno na letošním ročníku MFDF Jihlava. Autor vítězného snímku pak bude mít příležitost svůj počin uvést na londýnském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest. Dostat svůj film k širšímu publiku není v dnešní době vůbec snadné. S dokumentárním portálem DAFilms.cz ovšem nyní máte jedinečnou příležitost, aby vaše dílo viděli diváci u nás i v zahraničí. Ve hře jsou také další věcné ceny a roční bezplatný přístup do filmové online databáze na webu www.dafilms.cz.

myst

Hledáte-li inspiraci, pak neváhejte navštívit stránky www.mystreetfilms.com, tedy předchůdce této iniciativy z Velké Británie. Za kanálem La Manche se do projektu zapojily stovky lidí, díky nimž vznikla jedinečná filmová mapa Londýna. Na ní pak můžete sami vidět, že fantazii se meze nekladou. „Zájemci mohou přihlašovat dokumentární snímky nejrůznějšího žánru – experimentální, popisné, hrané i jakékoliv jiné,” vysvětluje Diana Tabakov z dokumentárního portálu DAFilms.cz. Mimo to lze skrze objektiv kamery také upozornit na problémy, které ve vaší lokalitě přetrvávají a jsou neřešeny, či dokonce přehlíženy. Zakladatel původního projektu Michael Stewart definuje My Street Films jako občanskou žurnalistiku. “Jde v ní o prozkoumávání hranic dokumentu, které se neustále posouvají.”

Oproti londýnským zakladatelům přicházejí čeští pořadatelé s inovací v podobě zapojení profesionálních tvůrců. Svými snímky do filmové mapy postupně přispějí Filip Remunda, Ivo Bystřičan, Federico Díaz či Linda Kallistová Jablonská. Přední český dokumentarista Bohda Bláhovec již nahrál první příspěvek na stránce, pocházející z pražských Dejvic. S neobyčejným citem pro detail nám ukazuje to, co jsme zvyklí na ulici přehlížet. Snímek Domov můj si můžete přehrát na adrese http://www.mystreetfilms.cz/video/domov-muj (nebo kliknutím na video níže). Inspirujte se a zapojte se do projektu i vy.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 14

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru