Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Do Bratislavy přijede oscarový zvukař Christopher Newman

Do Bratislavy přijede oscarový zvukař Christopher Newman

Do Bratislavy přijede oscarový zvukař Christopher Newman
POZVÁNKA na 4. Visegrad Film Forum (11. – 14. 3. 2015) – JANA BÉBAROVÁ –

„Od samého začátku až do konce u mě při návštěvě bratislavského VFF převládalo jednoznačné nadšení. Tolik inspirativních setkání a podnětných informací jsem v takové intenzitě nevstřebala ani nepamatuju.“ Těmito slovy jsem v polovině března tohoto roku končila svou reportáž (dostupná zde) z bratislavského Visegrad Film Fora organizovaného studenty tamní VŠMÚ. Veskrze entuziastická akce má za cíl zprostředkovávat studentům filmových škol kontakt s profesionály z jejich oboru, kteří se prosadili na mezinárodním trhu a v Bratislavě jim prostřednictvím informačně výživných a funkčních masterclass předávají cenné rady a podněty, ale především inspiraci a chuť tvořit. VFF zároveň funguje jako platforma pro komunikaci mezi evropskými filmovými školami (loni se kromě domácí VŠMÚ do VFF zapojila pražská FAMU, budapešťská SZFE, PWSFTViT v Lodži, lublaňská AGRFT, bukurešťská UNATC, LMTA ve Vilniusu a záhřebská ADU). Nejen profesionálové se studenty, ale i studenti mezi sebou navzájem mohou na VFF debatovat o zkušenostech ze svých domovských institucí, obeznámit se z jejich vybranými filmy a zase si tak o něco víc rozšířit vlastní obzory.

V aktuálním čísle Cinepuru Antonín Tesař v editorialu komentoval postřehy dramaturga českého Fresh Film Festu Michala Hogenauera: „Nestane se vám příliš často, že byste přišli na filmový festival prezentující novinky současného světového filmu a potkali tam kohokoli z českých režisérů (…). To je stav věcí, na který jsme si tak zvykli, že už nám vlastně ani nepřipadá nenormální. Také celkem vysvětluje, proč většina současných českých hraných filmů vypadá tak uniformě a proč se jim dají vytýkat stále tytéž chyby.“ S tímto konstatováním beze zbytku souhlasím. Zároveň z osobní zkušenosti můžu říct, že mezi generací současných studentů jsou tací, kteří se festivalů aktivně účastní a zájem o soudobé trendy v kinematografii mají. A důkazem toho je i Visegrad Film Forum jako takové. To je ve své podstatě velmi živnou půdou pro mladé talenty a pro jejich další kariérní směřování.

Čtvrté VFF se příští rok v Bratislavě uskuteční od 11. do 14. března a už nyní je známo jméno prvního přednášejícího experta. Je jím zvukař Christopher Newman (*1940), který se ve svém portfoliu může pochlubit Oscarem za zvuk k Vymítači ďábla (1973), Amadeovi (1984) Anglickému pacientovi (1996). Další nominace si vysloužil za Francouzskou spojku (1971), Kmotra (1972), Slávu (1980) Chorus Line (1985) a Mlčení jehňátek (1991). Jako pedagog Newman aktuálně působí na School of Visual Arts v New Yorku.

Už nyní je možné se na webových stránkách VFF na celou akci přihlásit. Já se hlásím. Co vy?

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 281

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru