Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Soutěž o lístky na premiéru filmu Mami!

Soutěž o lístky na premiéru filmu Mami!

Soutěž o lístky na premiéru filmu Mami!
POZVÁNKA na premiéru filmu Mami! (Mommy, 2014) Xaviera Dolana (30. 10., Cinema Royal, Praha) – JANA BÉBAROVÁ –

Jednou z nejočekávanějších českých premiér letošního podzimu je bezesporu aktuální, v pořadí pátý celovečerní snímek Mami! (Mommy, 2014) kanadského scenáristy, režiséra a herce Xaviera Dolana. Diváky i kritikou milovaná mladá tvář současné queer filmové scény je českému publiku dobře známa – jeho filmy s železnou pravidelností uvádí Queer filmový festival Mezipatra, jenž letos do programu vedle Mami! zahrnul i jeho předposlední titul Tom na farmě (Tom à la ferme, 2013).

Mommy_foto1

V Mami! se Dolan vrací k tématu svého debutového filmu, a to vztahu dospívajícího problematického mladíka a jeho matky. Narozdíl od Zabil jsem svou matku (J’ai tué ma mère, 2009) však jejich vztah není definován vzájemným neporozuměním a nevraživostí, ale naopak srdečnou láskou, jež ze strany chlapce hraničí s Oidipovským komplexem. I přes vřelé emoce to však mezi nimi vře, to proto, že Steve (Antoine-Olivier Pilon) má diagnostikovaný ADHD syndrom a trpí tak hyperaktivitou s poruchou pozornosti, a jeho matka Diane (Anne Dorval) to s jeho výchovou nemá lehké. Dolanův snímek zachycuje několikatýdenní výsek z jejich života, který zásadním způsobem ovlivní příchod jejich nové sousedky Kyle (Suzanne Clément). Netradiční obrazový formát 1:1 příhodně evokuje komorní, místy velmi tísnivou atmosféru Dolanova příběhu.

V době, kdy jsem točil film Zabil jsem svou matku, jsem měl pocit, že chci svojí matku potrestat. Uběhlo jen pět let a já mám pocit, že filmem Mami! to chci odčinit. Víc se neptejte. —– XAVIER DOLAN

Slavnostní premiéra filmu Mami! proběhne 30. 10. od 19.00 v pražském kině Cinema Royal na Vinohradské ulici. S námi nyní můžete soutěžit o 2 x 2 vstupenky na tuto akci. Soutěžní otázka zní:

Jaké nejprestižnější festivalové ocenění Xavier Dolan za film Mami! letos získal?

Odpovědi posílejte na adresu zubkova@25fps.cz do úterý 28. 10. Uzávěrka bude v pravé poledne. Výherce kontaktujeme.

Edit: Soutěž byla ukončena, cenu získali Dan Pátek Alan Sýs, gratulujeme!

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 283

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru