Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Film, který rozplakal Nicolase Windinga Refna

Film, který rozplakal Nicolase Windinga Refna

Film, který rozplakal Nicolase Windinga Refna

POZVÁNKA na film Zázraky (režie: Alice Rohrwacher, 2014) –

Příští týden se dostane hned na tři očekávané české kinopremiéry: fanoušci hollywoodských akčňáků si přijdou na své u třetího pokračování Expendables, křehčí duše bezesporu ocení Linklaterovo Chlapectví a (nejen) fanoušci evropských artovek by neměli v kině vynechat osobní snímek italské režisérky Alice Rohrwacher Zázraky, který letos v Cannes získal Velkou cenou poroty.

zázraky_A1_webZázraky, které do naší distribuce uvádí společnost Aerofilms, vypráví příběh dvanáctileté Gelsominy, která žije s rodiči a třemi mladšími sestrami na opuštěném statku kdesi v Umbrii na italském venkově. Otec drží rodinu stranou nástrah moderního světa a striktně prosazuje život v souladu s přírodou. Chov včel a výroba přírodního medu jsou pro rodinu jediným zdrojem obživy a točí se kolem nich veškerý život na statku. Pevné rodinné vazby podřízené praktickým činnostem jsou však narušeny natáčením televizní reality show „Zázraky venkova“, které poblázní celý kraj. Jistoty idealistického a poněkud despotického otce jsou zviklány poznáním, že milovaná dospívající dcerka se možná vydá jinými cestami, než jaké volil pro sebe a své nejbližší. Zčásti autobiografický poetický snímek režisérky Alice Rohrwacherové o rozpadajícím se ideálním světě místy osciluje na hranici mezi realitou a snem. Okouzlil nejen publikum v Cannes, ale také na festivalu v Karlových Varech.

Slavností premiéra filmu proběhne v úterý 12. srpna v pražském kině Bio Oko. Vstupenky si můžete rezervovat zde.

“Italský film, o kterém moji přátelé festivaloví matadoři ještě před Cannes tvrdili, že získá hlavní cenu, protože je dobrý a protože tomu nahrává složení poroty. To jsou samozřejmě povídačky, které mě nechávají chladným, ale pro jistotu jsem se na Zázraky běžel podívat. A byl jsem zrovna hodně unavený, takže po prvních pár záběrech jsem měl vážnou obavu, zda vydržím celý film v bdělém stavu. Jenomže potom se něco zlomilo. Stal se zázrak a tento naprosto nevnucující se film se mnou začal intenzivně komunikovat a prožili jsme spolu krásné dvě hodinky. Dodnes nevím, čím to je, ale jsem si jistý, že v tom probuzení hrály určitou roli i záběry útočící na všechny mé smysly – padající roj včel, nabírání velkého množství vylitého medu do rukou a další obrazy, kterých jsem se téměř mohl dotýkat, přičichnout k nim nebo ochutnat. K nákupu bylo nakročeno ještě dříve, než se o pár dní později rozkřiklo, že se po zhlédnutí filmu dojetím rozplakal člen poroty v Cannes Nicolas Winding Refn.”
Ivo Andrle, Aerofilms

ALICE ROHRWACHER
Italská režisérka mladé generace se narodila v roce 1981 ve Fiesole (Itálie) a studovala v Turíně a v Lisabonu. Pracovala v hudební branži, vystupovala jako hudebnice v divadle a v oblasti dokumentárního filmu pracovala jako střihačka a režisérka. Její první celovečerní film Corpo Celeste (2011) měl premiéru v Cannes (v sekci Quinzaine des realisateurs) a poté byl promítán na filmových festivalech v Sundance, New Yorku, Londýně, Riu a Tokyu a rovněž v kinech ve Spojených státech, Spojeném království a ve Francii. Za svůj celovečerní debut posbírala Rohrwacher po světě řadu ocenění: Ingmar Bergman Int. Debut Award, Nastri d’Argento za nejlepší debut nebo Premio Suso Cecchi D’Amico za nejlepší scénář.

Le Meraviglie

Scénář a režie: Alice Rohrwacher
kamera: Hélène Louvart
střih: Marco Spoletini
hrají: Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Monica Bellucci, Sabine Timoteo, Agnese Graziani
Itálie, 2014, 110 min.
česká premiéra: 14. srpna 2014 (Aerofilms)

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru