Zde se nacházíte: 25fps » Komiks » Crew č. 47: Blacksad, Chew a Gaimanova kočka

Crew č. 47: Blacksad, Chew a Gaimanova kočka

Crew č. 47: Blacksad, Chew a Gaimanova kočka

RECENZE – KOMIKS: Crew č. 47 – VERONIKA ZÝKOVÁ –

Na čtyřicátou sedmou, v červnu vydanou CREW se dá pět jenom chvála. Všechny tři příběhy stojí za to. Začíná to mistrně vystavěnou povídkou Neila Gaimana Cena, která svou sugestivností přesvědčí snad i odpůrce koček o tom, že jsou to výjimečná stvoření. Kresba Michaela Zulliho k příběhu skvěle pasuje, není náhodou, že právě jeho si Gaiman vybral – zvířata jsou Zulliho specialitou (např. sci-fi hororová komiksová série Puma Blues Stephena Murphyho).

pcs_1-1433778220Následuje další silný příběh. Nemůžu se ubránit dojmu, že série Chew – Ochutnávač má potenciál být čtenářským hitem, pokud dojde k jejímu soubornému českému vydání. Sice je asi příliš brzy soudit po první části, ale svižný akční příběh se zajímavou hlavní postavou, která má speciální schopnosti, které se jen tak nevidí, rozhodně nenudí a já jsem velmi zvědavá, jak se bude vyvíjet dál. Není to  nic pro útlocitné povahy, ale vizuální stránka (kresbu má na starosti Rob Guillory) včetně epické dvoustrany složené z desítek sekvencí opravdu stojí za pozornost. Co všechno ještě asi potká sympatického protagonistu, jehož nadání zjistit z jídla vše o jeho původu (a hlavně o těch, co se s jídlem dostali do kontaktu) je pro něj spíše prokletím než darem?

To nejlepší na závěr. Když jsem se před pár lety rozplývala nad souborným vydáním Blacksada v edici MDEK, napsala jsem, že „[t]ím, co činí z Blacksada výjimečnou záležitost, nejsou ani tak samotné příběhy, jako jejich provedení. O skvělém vystižení charakterů zvířecími postavami by se dalo básnit dlouho. Není od věci, že autoři dlouho vybírají to správné zvíře a pro inspiraci neváhají zabrousit k reálným postavám.“ Scenárista Juan Díaz Canales však v novém příběhu Amarillo, kde detektiv přijíždí do Ameriky, dokáže nejednou překvapit. Setkáváme se s motorkářským gangem, beatnickými spisovateli, cirkusáky a dalšími zajímavě vykreslenými postavami. Výtvarná stránka, která je dílem Juanja Guarnida, je opět nezapomenutelným zážitkem. Práce s barvou, působivá atmosféra, vystižení emocí a charakterů nejednoznačných postav… Blacksad má všechno, co si fanoušek kvalitních (nejen) detektivních příběhů může přát.

Co nabídne následující číslo? Vedle dokončení Blacksada a pokračování Chewa to bude příběh s názvem Mýty: Lamia (v originále Fairest: Lamia). Spin-off Mýtů, který mají na svědomí Matthew Sturges a Shawn McManus, poskytuje prostor ženským hrdinkám Mýtova, které rozhodně stojí za pozornost. Lamia přinese zřejmě pěkně hardboiled pátrání Zvířete zasazené do Los Angeles 40. let. Už aby tu byl srpen…

CREW 47

červen 2015
komiksový magazín vydává Crew
brožovaný, 72 barevných stran, 149 Kč
(v prodejnách Komiksového ráje a při předplatném 99 Kč)

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru