Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Nosferatu, Kafka či Vetřelec. DAS FILMFEST chystá filmové hody

Nosferatu, Kafka či Vetřelec. DAS FILMFEST chystá filmové hody

Nosferatu, Kafka či Vetřelec. DAS FILMFEST chystá filmové hody

POZVÁNKA na DAS FILMFEST (21.-25. 10., Praha; 26.-28. 10., Plzeň; 29. 10.-1. 11., Brno)  

Historicky první zpracování Stokerova Draculy, jeden z nejstarších evropských zvukových filmů, nejkontroverznější snímek oscarového Michaela Hanekeho, nejnovější film z dílny kultovního Fatiha Akina či vizuálně působivé zpracování Kafkova Doupěte – festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST na oslavu svých 10. narozenin připravil vskutku výběrové menu.

V pražských kinech Lucerna, Atlas a Ponrepo proběhne přehlídka německé, rakouské a švýcarské kinematografie od 21. do 25. října. Letos poprvé bude znít němčina na filmovém plátně i v plzeňském kině Beseda, a to od 26. do 28. října. Od 29. října do 1. listopadu pak uzavře DAS FILMFEST svůj desátý ročník v Brně v kinech Art a Scala.

The cut_webDAS FILMFEST letos opět nabízí žhavé novinky z oblasti hraného i dokumentárního filmu, ale i poklady z filmových archívů. V české premiéře uvede poslední snímek Fatiha Akina Šrám (The Cut), který je završením jeho trilogie o lásce, smrti a ďáblu. Hvězdné obsazení má černočerná krimikomedie na motivy bestselleru Wolfa Haase Věčný život (Das ewige Leben). V hlavních rolích příběhu komisaře Brennera se představí Josef Hader a Tobias Moretti.

Němečtí, rakouští a švýcarští dokumentaristé se tentokrát vydají po stopách kontroverzního ultrapravicového politika Jörga Haidera, přinesou dosud nezveřejněné záběry ze zákulisí vznikající berlínské hudební scény v 70. letech a představí osobnost nedávno zesnulého oscarového stvořitele Vetřelce.

M - eine Stadt sucht den Mörder_2_webJednoznačně nejstarším snímkem, který ve své desetileté historii DAS FILMFEST představí, bude němý film Upír Nosferatu v hlavní roli s Maxem Schreckem z roku 1921, který bude uveden v rámci doprovodného programu 23. října v kině Ponrepo. Projekci doprovodí živá hudba, kterou speciálně pro tuto příležitost zkomponoval skladatel Jan Rybář. Program nabídne i další klenot filmových archivů, jeden z prvních německých zvukových filmů Vrah mezi námi režiséra Fritze Langa. Ten se nejvíce proslavil svým antiutopistickým velkofilmem Metropolis, ceněný snímek Fitzcarraldo o síle ducha hraničící se šílenstvím v hlavních rolích s Klausem Kinskim a Claudií Cardinale, či klíčové dílo švýcarské kinematografie Oheň v horách (Höhenfeuer).

Tématem sekce TERRA INCOGNITA jsou nové a nepoznané životní situace. Příkladem může být zahajovací snímek festivalu Když jsme snili (Als wir träumten), jehož hlavní hrdinové se po pádu berlínské zdi ocitnou ve zcela novém světě. Nečekaná dobrodružství čekají i na protagonisty thrilleru z prostředí počítačových hackerů Who am I – Žádný systém není bezpečný (Who am I – Kein System ist sicher).

Sondou do světa paniky a psychózy je snímek Kafkovo doupě (Kafkas Der Bau) natočený na základě známého textu Franze Kafky. Naopak do světa high society a všudypřítomné korupce zavede diváky Peter Kern se svým snímkem Poslední léto bohatých (Der letzte Sommer der Reichen). Odlehčení nabídne divácky úspěšná komorní komedie Upír na pohovce (Der Vampir auf der Couch).

Ve festivalovém programu nechybí ani oblíbené krátkometrážní filmy v sekci 300’ SHORTS, která každoročně představují nejzajímavější krátké snímky německých, rakouských a švýcarských tvůrců. V letošním roce se diváci mohou těšit i na blok Oscary oceněných studentských filmařů.

Vstupenky na festivalové snímky jsou již v prodeji ve festivalových kinech. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky, většina snímků bude opatřena i anglickými titulky. Součástí festivalu budou opět i oblíbená dopolední promítání pro školy. Festival tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v České republice. Více informací je k dispozici na webu nebo na Facebooku.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru