Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Celovečerní debut Jana Těšitele David jede soutěžit do Montrealu

Celovečerní debut Jana Těšitele David jede soutěžit do Montrealu

Celovečerní debut Jana Těšitele David jede soutěžit do Montrealu

David, celovečerní debut absolventa FAMU Jana Těšitele, který měl světovou premiéru v letošní karlovarské soutěžní sekci Fórum nezávislých, byl zařazen do soutěžní sekce Festivalu du nouveau cinéma, který příští týden startuje v Montrealu. Drama o mentálně postiženém mladíkovi (David Holubář), který se rozhodl postavit jednotvárnému životu, opustit rodinu a jít hledat štěstí do velkoměsta, bude posuzovat porota v čele s uznávaným německým režisérem Wimem Wendersem.

Snímek pojednávající o protagonistově psychedelické pouti Prahou plné podivných rozhodnutí, nečekaných situací, sexuálních zážitků i zkušeností, které se pohybují na tenké hranici života a smrti, vznikl podle režisérova původního scénáře, za který v roce 2013 získal první cenu ve workshopu Midpoint.

Jan Těšitel (1982) již během studií režíroval několik krátkých filmů včetně People Involved (2011), jenž se promítal na festivalech ve Varšavě, Hongkongu, Mnichově či na přehlídce Prague shorts a který byl nominován na Cenu Magnesia v rámci Českého lva. Hudbu k filmu složil mladý britský skladatel Andy Wright Becker, který s Těšitelem spolupracoval i na jeho celovečerním debutu.

David bude rovněž uveden na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě, kde se bude promítat jako jediný český film v programu. Těšitelův film byl zařazen do sekce Objevy (Discoveries), a to mezi další filmy, které sklízely úspěchy na jiných áčkových festivalech – vítězný film z Karlových Varů Bob s stromy (Bob and the Trees) nebo Zlatou kamerou v Cannes oceněný snímek Země a stín (La Tierra y La Sombra).

Distribuční premiéru v českých kinech si David odbude již zítra, 1. října.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Jana Bébarová
editor-in-chief

Počet článků : 252

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru