Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Oceněné filmy z Berlinale uvidíme na Be2Can

Oceněné filmy z Berlinale uvidíme na Be2Can

Oceněné filmy z Berlinale uvidíme na Be2Can

65. ročník prestižního filmového festivalu Berlinale zná své vítěze (seznam všech najdete zde). Díky společnosti Film Europe Media Company se diváci mohou již nyní těšit na nejzajímavější filmy, které se představí v rámci podzimní filmové přehlídky Be2Can 2. Ta odstartuje 7. října v kině Lucerna. Diváci tak budou mít jedinečnou šanci vidět filmy Taxi, Victoria a Perleťový knoflík oceněné celkem třemi medvědy.

„I když to nebylo snadné, jsem velmi rád, že se nám podařilo zakoupit práva na všechny tyto tři oceněné snímky. Diváci budou mít jedinečnou šanci přijít se na ně podívat do kina v rámci podzimního festivalu Be2Can 2 podělil se o své pocity z Berlinale Ivan Hronec, prezident společnosti Film Europe Media Company.

V Zlatým medvědem oceněném filmu Taxi si režisér Jafar Panahi, kterému íránská vláda zakázala věnovat se režisérské profesi, opět pohrává s průnikem reality a fikce. Aby nepoutal pozornost veřejnosti, skryl se do kabiny taxíku. Každý z jeho pasažérů reprezentuje jiný pohled na situaci v Íránu. Panahi byl v minulosti na Berlinale oceněn již dvakrát: získal zde Velkou cenu za film Offside (2006) a cenu za scénář za film Zatažený závěs (Pardé, 2013). Vzhledem k jeho nemožnosti vycestovat z Íránu za něj Zlatého medvěda v Berlíně převzala jeho neteř.

Na jeden záběr natočený snímek německého režiséra Sebastiana Schippera Victoria obdržel Stříbrného medvěda za umělecký přínos. Další Stříbrný medvěd putoval k tvůrcům z Latinské Ameriky za dokumentární film Perleťový knoflík, který mapuje osudy původního indiánského obyvatelstva se zločiny generála Pinocheta z počátku 70. let minulého století.

zdroj: Be2Can

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 633

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru