Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » FAMU si k sedmdesátinám nadělí kolekci digitalizovaných studentských filmů

FAMU si k sedmdesátinám nadělí kolekci digitalizovaných studentských filmů

FAMU si k sedmdesátinám nadělí kolekci digitalizovaných studentských filmů

U příležitosti 70. výročí založení FAMU, které bude filmová škola slavit příští rok, bude veřejnosti představena jedinečná kolekce 70 digitalizovaných studentských filmů dnes již respektovaných českých režisérů. Ve výběru budou kupříkladu filmy ikon české nové vlny Jiřího Menzela, Jaromila Jireše či Věry Chytilové a jejich generačních souputníků jako například Vojtěcha Jasného. Další generaci budou mj. zastupovat Agnieszka Holland Emir Kusturica a porevoluční absolventy Bohdan Sláma, Jan Svěrák, Jan Hřebejk či Robert Sedláček.

Selekce snímků k digitalizaci se zakládá na rozhodnutí významných, současných i bývalých, členů akademické obce FAMU, odborníků z řad filmových teoretiků či historiků a na osobních doporučeních tvůrců. TOP 70 vybere porota složená z absolventů FAMU, mezi nimiž jsou například Miloš Forman, Jaromír Šofr, Jitka Němcová, Jan Hřebejk, Bohdan Sláma, David Ondříček, Ondřej Trojan či Vít Klusák. 21 porotců rozdělených do 7 skupin po dekádách, ve kterých na škole studovali, rozhodne o nejlepším odlišné dekády. Projekt odstartuje další odbornou selekcí 3 filmů, které jako první podstoupí proces digitalizace.

Již letos, během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude uveden první z digitalizovaných snímků, jenž doprovodí premiéra první ze sedmi festivalových znělek režírovaných absolventy FAMU. Uvedení dalších studentských filmů je pak naplánováno na příští ročník karlovarského festivalu v roce 2016.

Ucelená přehlídka 7O/7O proběhne na podzim příštího roku v rámci výročních oslav založení (F)AMU. Finální vizí projektu je vytvořit stále populárnější virtuální platformu VOD (Video on Demand) pro možnost sledování filmů kdykoliv a kdekoliv.

Projekt ve spolupráci s FAMU a Státním fondem kinematografie připravuje kulturní organizace Cinemaspot, z.s., která od roku 2014 zaměřuje svou činnost v neziskovém sektoru na podporu rozvoje české kultury, zejména oblasti kinematografie. Ohniskem je nejen aktuální generace mladých tvůrců a její vzdělávání. Jako iniciátor projektu 7O/7O sdílí snahu o zachování a propagaci kulturního dědictví.

Pro další informace sledujte webFB stránky projektu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 283

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru