Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Dream Work

Dream Work

Dream Work
STREAM ZDARMA: Dream Work (režie: Peter Tscherkassky, 2001) + UDÁLOST na DAFilms.cz

Portál DAFilms.cz spustil další ze zdarma zpřístupněných online retrospektiv, tentokrát věnovanou světově proslulému avantgardnímu filmaři Peterovi Tscherkasskému. Na webu DAFilms můžete jeho filmy bez poplatku zhlédnout až do 7. června.

Online retrospektiva pokrývá všechny dekády autorovy bohaté filmové tvorby, jejíž počátky sahají až do 80. let. Filmař, jemuž se s náročným ručním i myšlenkovým zpracováním snímků podařilo uspět napříč světovými festivaly, představuje pozoruhodnou tvůrčí osobnost, která se médiu i světu filmu věnuje s nebývalou komplexností. Vysoce konceptuální podoba některých snímků odkazuje na základní teoretické texty a úvahy o struktuře filmu. Jiná díla naopak explicitně ukazují a proměňují ikonické snímky kinematografické historie. Při práci především s nalezeným filmovým materiálem se Tscherkassky stává zručným řemeslníkem, montérem nových světů a příběhů, a přitom se dlouhodobě věnuje rozvoji avantgardního filmu prostřednictvím publikací a přednášek.

Portál DAFilms.cz zdarma zpřístupňuje téměř dvě desítky Tscherkasského filmů (najdete je zde) včetně masterclass s režisérem pořízené loni na MFDF Jihlava. Přímo na našem webu můžete zhlédnout jedenáctiminutový černobílý snímek Dream Work (2001), který trvá stejně dlouho jako fáze hlubokého spánku: v okamžiku, kdy žena vstoupí do budovy, zuje si boty a svlékne si kalhotky (rámování je lascivní), stává se nevyhnutelně subjektem a objektem zároveň. Když usne, propadá se do hlubin filmu, který ji penetruje.

 

Print Friendly, PDF & Email

Autor

admin
Počet článků : 394

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru