Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Be2Can 3 přidává do programu další oceněné filmy

Be2Can 3 přidává do programu další oceněné filmy

Be2Can 3 přidává do programu další oceněné filmy

Be2Can, přehlídka prvotřídních festivalových snímků z Berlinále, Benátek a Cannes, nabídne v říjnu další cenami ověnčené filmové tituly z prestižních evropských festivalů.

3. ročník Be2Can proběhne od 6. – 12. října v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a Zlíně. Kromě vítězů velké festivalové trojky (držitel Zlaté palmy z Cannes, snímek Já, Daniel Blake, vítěz Zlatého lva z loňských Benátek Zdaleka a vítěz Zlatého medvěda z Berlinale Fuocoammare: Požár na moři) budou k vidění i další pozoruhodné snímky.

Z německého Berlinale bude ke zhlédnutí tuniská lovestory Hedi oceněná Cenou za nejlepší debut a Stříbrným medvědem pro nejlepšího herce. Pozoruhodně sebevědomý, suverénní a významově bohatý debut Tunisana Mohameda Bena Attiy umí jedním dechem vyprávět intimní příběh i být alegorií společenských proměn. „Hedi je klíčovým titulem Be2Can3, protože spojuje výraznou uměleckou kvalitu, aktuální výpověď a nové talenty,“ dodávají k tomu dramaturgové přehlídky Vít Schmarc a Aleš Stuchlý.

24-wochenDalším titulem z Berlína bude citlivé a živelně natočené queer drama V sedmnácti. Z hlediska tématu a otevřenosti zapůsobí i německý film o právu na potrat 24 týdnů, který oprávněně vyvolá velmi emotivní reakce a debaty. Na programu bude i držitel druhého nejvyššího ocenění z berlínského festivalu, Velké ceny poroty, kterou získal snímek Smrt v Sarajevu oscarového režiséra Danise Tanoviće (Země nikoho).

Z canneské soutěže se bude promítat subtilní japonské rodinné drama Po bouři, tradičně velmi kvalitní „sociální detektivka“ bratří Dardennů Neznámá dívka a brilantní rumunské drama Sieranevada o vyhrocené rodinné sešlosti, které reflektuje univerzální problémy post-sovětského bloku. Program obohatí i speciální půlnoční projekce fashion hororu o smrtící kráse Neon Demon z dílny dánského excentrika Nicolase Winding Refna.

Skutečným klenotem a zahajovacím filmem přehlídky Be2Can bude německé komediální drama Toni Erdmann režisérky Maren Ade, které v Cannes patřilo k největším favoritům na Zlatou palmu, nakonec se však muselo spokojit s kritickou cenou FIPRESCI. Toni Erdmann byl prvotřídní senzací festivalu v Cannes a jednou z událostí (nejen) festivalové sezóny, což potvrzuje i fakt, že byl čerstvě vybrán jako zástupce za Německo na únorové udílení Oscarů.

Film Toni Erdmann

Organizátorem Be2Can je Film Europe Media Company, která v programu přehlídky uvede v distribuční předpremiéře své pečlivě vybrané festivalové tituly. Poprvé se na přehlídce objeví také filmy od tří dalších významných distribučních společností Artcam, Aerofilms a CinemArt. Celkově bude v rámci festivalového programu k vidění 15 filmů, z toho 11 exkluzivních českých festivalových premiér. Uváděné snímky získaly celkem 8 významných cen z Benátek, Berlinále a Cannes. Diváci se mohou těšit na odborné úvody a doprovodný program včetně přednášek a diskuzí ve festivalovém centru pražského kina Lucerna.

Be2Can 3 slibuje letos silné podzimní echo toho nejlepšího, co poslední měsíce na festivalové scéně přinesly. Další filmy včetně kompletního programu budou uveřejněny začátkem září.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 702

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru