Zde se nacházíte: 25fps » Český film » Česká dokumentární radost na DAFilms

Česká dokumentární radost na DAFilms

Česká dokumentární radost na DAFilms
STREAM ZDARMA: František svého druhu (a další dokumenty z České radosti na DAFilms.cz)

Portál DAFilms nabízí výběr nejlepších českých dokumentárních snímků, které se v posledních dvou letech ucházely o titul vítěze domácí soutěže „Česká radost“ na MFDF Ji.hlava. Tuto filmovou radost si nyní můžete užít přímo online a společně s DAFilms.cz tak oslavit jubilejní dvacáté narozeniny jihlavské přehlídky. Sledujte stálice i vycházející hvězdy českého dokumentu od 20. června do 3. července zdarma na DAFilms.cz. Ve výběru nechybí oceněné dokumenty Opři žebřík o nebe, K oblakům vzhlížíme, Nebezpečný svět Rajka Dolečka, Danielův svět a mnoho dalších…

V dokumentu František svého druhu z TV cyklu Příběhy neobyčejné energie Jan Gogola ml.  portrétuje ornitologa Františka jako člověka pohlceného určitou činností (zejména vyrábění a evidence tisíců ptačích budek), která je pro něj smyslem života. Seriózní komentář Pavla Rímského evokuje přírodopisné pořady a spolu s neustálou popisností dodává dokumentu absurdní, komický rozměr.

Bývalý úředník František Krause se již třicet let věnuje ornitologii. Ochraňuje a zkoumá ptáky, vyrábí pro ně budky a snaží se jim být co nejblíž. Ptactvo eviduje s matematickou přesností, záznamy archivuje a důsledně třídí všechny informace, které získá. Gogolův dokumentární portrét ukazuje, jak v sobě Krause propojuje lásku k přírodě s pozitivistickou úctou k faktům a logickému myšlení. Tuto pozoruhodnou symbiózu dotváří a jemně ironizuje mluvený komentář, který svým záměrně přehnaným důrazem na drobná fakta podvrací konvenční popisné výklady, na jaké jsme zvyklí z tradičních dokumentů o přírodě.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru