Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Komponovaný pořad FAMU 70

Komponovaný pořad FAMU 70

Komponovaný pořad FAMU 70

Unikátní komponovaný pořad k výročí Filmové a televizní fakulty AMU vznikl ve spolupráci České televize a FAMU. Čtyřhodinový pořad je členěný do tří tematických částí, z nichž každá z nich obsahuje diskuze, studentské filmy absolventů a úvody k filmům v podobě rozhovorů s tvůrci nebo pedagogy. 

Filmy jsem vybírala ze souboru zdigitalizovaných filmu, které před několika lety zpracoval filmový historik Jan Bernard. Důležitými kritérii pro mě bylo ukázat ne až tak známé filmy a pustit snímky v pořadu celé. V každém ze tři bloků jsou tak zhruba dva filmy v délce kolem 20 minut doplněné kratšími formáty napříč různými obory a obdobími. Výsledný tvar je charakteristický předevšim pestrostí a různorodostí a zlehka se tam projevuje i moje naklonost k estetice trapnosti.” říká režisérka pořadu a nedávná absolventka FAMU, Johana Švarcová.

Vedle sebe se tak ocitnou názory a filmy z různých let i rozličných žánrů autorů již etablovaných v českém filmu, jako jsou například Jan Hřebejk, Saša Gedeon, Marek Najbrt a Tomáš Vorel, vedle legendárních osobností Karla Vachka, Woodyho Vašulky a Drahomíry Vihanové, stejně tak jako mladých studentů, kteří se zabývají experimenty na hranici filmového umění.

Mezi tři hlavní témata pořadu patří „FAMU: vysoká škola, nebo učiliště“, „FAMU jako hnízdo revoluce“ a „Život po životě na FAMU“. Režisérka tato témata zvolila jako klíč k historii a současnosti k jedné z nejstarších filmových škol světa. Jedinečné kolekci krátkých filmů a rozhovorů s tvůrci bude patřit celý sobotní večer na ČT art.

Pořad FAMU 70 vznikl k jubilejnímu 70. akademickému roku (F)AMU a poběží tuto sobotu, od 20:20 na ČT art.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 916

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru