Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Výjimečné filmy FAMUFESTU

Výjimečné filmy FAMUFESTU

Výjimečné filmy FAMUFESTU

33. ročník FAMUFESTu, soutěžní přehlídky filmů studentů FAMU, letos proběhne ve dnech 23. – 27. listopadu na pražské Letné. FAMUFEST se podruhé vrátí do Bio Oka a nově bude probíhat program také ve Studiu Hrdinů a v Café Jedna. Láska – téma letošního FAMUFESTu je jedním z nejdůležitějších, který se ve filmu objevuje už od počátku kinematografie.

Nebezpečný svět Rajka Dolečka, koprodukční dokument České televize, je portrétem devadesátiletého doktora, který zastává názory svého přítele Ratka Mladiće, generála, který byl obviněn z válečných zločinů a genocidy v Jugoslávii.

Režisérkou snímku je Kristýna Bartošová, která má sama kořeny v Bosně. V dokumentu se snaží porozumět názorům a postojům, které zastává doktor Doleček. Film byl například oceněn cenou Pavla Kouteckého a získal také zvláštní uznání poroty v sekci První světla na festivalu v Jihlavě. Tento kontroverzní dokument můžete zhlédnout v sobotu 26. 11. v BIO OKU.

Dalším filmem, který si nemůžete nechat ujít je Všichni mají pravdu? Karel Floss a ti druzí. Celovečerní snímek Heleny Všetečkové je po 15 letech studia její absolventskou prací na katedře dokumentární tvorby FAMU. Snímek dokumentuje hledání pravdy, řeší otázky ontologické i aktuální a shrnuje nejzajímavější společensko-kulturní názory doby. V dokumentu se objevují známé osobnosti jako je například Noam Chomsky, Alai Badiou, Slavoj Žižek, Milan Knížák, Václav Klaus a další. Nezapomeňte ve čtvrtek 24. 11. přijít do BIO OKA.

Masterclasses, které festival přináší společně s filmy Moje dcery krávy a projektem Dokumentem na kolesách (Miro Remo) jsou dalšími událostmi, které by se měly objevit na vašem seznamu. Film Moje córki krowy (Moje dcery krávy) polské režisérky Kingy Dębské získal několik ocenění – například ceny diváků a novinářů na filmovém festivalu v Gdyni.  Ke zhlédnutí bude už ve čtvrtek 24. 11. v rámci masterclass s režisérkou, která se uskuteční ve čtvrtek 24. 11. v BIO | OKO. Masterclass s režisérem filmu Cooltúra proběhne v pátek 25.11. taktéž v BIO OKU. Třetí masterclass se uskuteční v sobotu 26. 11. popovídat o filmu True Love, který vyhrál v kategorii Nejlepší dokumentární film na KVIFF 2016, přijede ze slunného LA jeho producent Christopher Leggett.

Velkým lákadlem doprovodného programu je speciální projekce animovaného francouzského snímku Divoká planeta s živým soundtrackem. Film z roku 1973, vznikl v československé koprodukci a vyráběl se v pražském studiu Jiřího Trnky. O režii se postaral René Laloux, scénář obstaral surrealismem ovlivněný výtvarník a spisovatel Roland Topor. Alegorická sci-fi Divoká planeta si tentýž rok odvezla cenu poroty z festivalu v Cannes. Živého soundtracku ze zhostí Aid Kid, který se pro tento projekt spojil s elektronickým producentem Tomášem Havlenem, violoncellistkou Terezií Kovalovou a pianistou Jiřím Libanským. Projekce proběhne v sobotu 26.11. ve Studiu Hrdinů.

Web
Facebook

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 916

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru