Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » FAMUFEST odhaluje zamilovaný vizuál, speciální filmový program a zahraniční hosty

FAMUFEST odhaluje zamilovaný vizuál, speciální filmový program a zahraniční hosty

FAMUFEST odhaluje zamilovaný vizuál, speciální filmový program a zahraniční hosty

33. ročník FAMUFESTu, soutěžní přehlídky filmů studentů FAMU, letos proběhne ve dnech 23. – 27. listopadu na pražské Letné. FAMUFEST se podruhé vrátí do Bio Oka, a nově bude probíhat program také ve Studiu Hrdinů a v Café Jedna. Mimo tradiční projekce filmů se mohou návštěvníci těšit i na bohatý doprovodný program plný koncertů, výstav, diskuzí a masterclass se zahraničními profesionály z filmového průmyslu.

Láska – téma letošního 33. ročníku se silně odráží ve vizuálu navrženém studiem DIP (Petry Roubalové a Matěje Hanauera), který vznikl ve spolupráci s ateliérem Grafického designu a nových médií na UMPRUM. Láska je totiž jedním z nejdůležitějších motivů, který se ve filmu objevuje už od počátku filmové narace. Je to také nejčastější katalyzátor dramatických zápletek na plátně i v realitě.

„Vytvořili jsme obyčejnou lásku, která si na nic nehraje, a do ní ponořili festival černobílé radosti. Celý rok jsme pracovali na pestrém programu stejně tvrdě, jako studenti FAMU celý rok pracovali na svých filmech. Uvidíte tedy to nejlepší, co za poslední rok na FAMU vzniklo,“ popsala letošní téma studentka Katedry produkce FAMU a ředitelka letošního FAMUFESTu Laura Figurová.

famufest-plakatPrvní velké lákadlo doprovodného programu je speciální projekce animovaného francouzského snímku Divoká planeta z roku 1973, který vznikl v československé koprodukci a vyráběl se v pražském studiu Jiřího Trnky. O režii se postaral René Laloux, scénář obstaral surrealismem ovlivněný výtvarník a spisovatel Roland Topor. Alegorická sci-fi Divoká planeta si tentýž rok odvezla cenu poroty z festivalu v Cannes. Organizátoři FAMUFESTu připravili na sobotní večer exkluzivní audiovizuální představení, při kterém během projekce filmu Divoké planety zahraje speciálně složená živá hudba od elektronického producenta Aid Kida. Ten se pro tento projekt spojil s Tomášem Havlenem, violoncellistkou Terezií Kovalovou a Jiřím Libánským.

Doprovodný program doplní také tři masterclasses pro veřejnost s respektovanými filmovými tvůrci, které se uskuteční v Bio Oko. Do Prahy přijal pozvání americký filmový producent Christopher Leggett, který se mimo celovečerní filmovou a dokumentární tvorbu věnuje i produkci hudebních klipů (Sigur Rós) a reklam. Halucinogení vizuál a soundtrack od Flying Lotus skloubil právě v jeho novém snímku Love True, který Leggett v Praze osobně představí. Druhým významným hostem je Kinga Dębská, polská režisérka a držitelka ceny Polské filmové akademie za scénář k filmu Moje dcery krávy a dokument Herečka. Debská režírovala i snímek Hel s Aňou Geislerovou v hlavní roli z roku 2009. Třetím hostem je mladý slovenský autorský dokumentarista Miro Remo.

Kompletní filmový i doprovodný program festivalu bude zveřejněn v průběhu listopadu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 855

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru