Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Fokus Fest 2016

Fokus Fest 2016

Fokus Fest 2016

POZVÁNKA na Fokus Fest 2016 (30. 9. – 2. 10.)

Filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 30. září – 2. října bude již potřetí hostit semilské kino Jitřenka, opět představí specifické fenomény a trendy české a světové kinematografie. Nabídne mj. i předpremiéru prvních tří dílů satirické komedie Kosmo nebo bohatý hudební program (Fiordmoss, Čokovoko, Nikola Tesla ad.).

Letošním hlavním tématem a titulem festivalu bude Bezstarostná jízda, a jak už název napovídá, v čele filmového programu bude stát stejnojmenný kultovní film Denise Hoppera. Návštěvníci se mohou těšit také na další díla generace Nového Hollywoodu, ke kterým patřili např. Arthur Penn (Bonnie a Clyde) či Hal Ashby (Poslední eskorta). Dále bude uvedeno dílo Andreje Tarkovského, jednoho z nejvýznamnějších filmařů sovětské éry a světové kinematografie vůbec. Takovského Stalker bude stejně jako některé další filmy promítnut z filmové distribuční kopie 35 mm. Do programu bude zařazen také snímek Perličky na dně podle souboru povídek Bohumila Hrabala, který v 60. letech přitáhl pozornost mladých filmařů díky netušené poezii všedního života. V neposlední řadě se stejně jako v předchozích letech diváci mohou těšit na němý film s živou hudbou, kterým letos budou Milenky starého kriminálníka s hudebním doprovodem tria Neuvěřitelno. Dalšími potvrzenými filmy jsou zatím Mexická jízda (Alfonso Cuarón) a Volný pád (Joel Schumacher).

13266003_892619010848527_2044786179198858124_n

Filmový program stejně jako v předchozích ročnících doplní pestrý doprovodný program. Hudební složka bude představovat současné progresivní projekty (Fiordmoss, Mayen a další) a nově bude mimo hlavní sobotní program v KC Golf doplněna o páteční akustický koncert v kavárně kina, kde se představí J & The Cold Cold Nights a Tomáš J Holý.

Ve spolupráci s Národním filmovým archivem a kinem Ponrepo jsou připravené přednášky, praktické dílny a workshopy nejen pro žáky a studenty místních škol, ale také pro širokou veřejnost, rodiče s dětmi a nově také proběhne spolupráce se sdružením FOKUS Semily, díky které festival nabídne program i pro hendikepované.

Vzdělávací rozměr festivalu budou plnit lektorské úvody před filmy a přednášky filmových odborníků či publicistů.

Pro návštěvníky budou k dispozici akreditace na celou dobu festivalu nebo na dva dny, případně i vstupenky na samostatné projekce a hudební program.

Nejen semilští diváci se navíc mají možnost zúčastnit Filmového klubu, který bude uveden jako jakýsi předvoj festivalu ve čtvrtek 29. 9. a promítnuta bude již zmíněná Mexická jízda, jež bude zároveň v repríze uvedena i o víkendovém programu. Pro účastníky čtvrteční projekce je připravena sleva na další festivalové projekce a akreditace.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 839

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru