Zde se nacházíte: 25fps » Komiks » Hilda a prapodivné bytosti

Hilda a prapodivné bytosti

Hilda a prapodivné bytosti
RECENZE KOMIKS: Hilda (Luke Pearson) VERONIKA ZÝKOVÁ

Komiksová „divize“ Nakladatelství Paseka si od svého relativně nedávného vzniku připisuje další úspěchy. Zabodoval Úsměv Rainy Telgemaier, brzy vyjde pokračování s názvem Ségry. Spolu s Argem a Českým olympijským výborem v dubnu Paseka vydala komiksový příběh o legendě české atletiky, Emilu Zátopkovi, který sklízí pozitivní ohlasy (viz recenze na našem webu). Aby toho nebylo málo, na začátku dubna se na pultech objevila nepřehlédnutelná sympatická hrdinka Hilda. Nepřehlédnutelná je jednak svým formátem A4, zároveň ale i svou titulní stranou, kde lesklá Hilda vystupuje z matného povrchu a kolem ní se rozprostírá svět plný záhadných tvorů. Krásné a zároveň vtipné zpracování pokračuje na předsádce, kde pobaví ex libris. Už ukázky Hildiných dobrodružství vypadaly slibně a výsledek jak asi už tušíte rozhodně nezklamal.

Hilda3bMladý autor Luke Pearson (1987), jenž se podílel na 5. a 7. řadě seriálu Čas na dobrodružství (Adventure Time), umí výtečně kreslit i vyprávět. Jeho autorský komiks si musí získat snad každého, kdo má v sobě kousek imaginace a smyslu pro humor. Bez jakýchkoli úvodů čtenáře zavádí do příbytku, kde žije Hilda se svou maminkou, a záhy se začně schylovat k prvnímu dobrodružství (Hilda a troll), které malou hrdinku vystaví nečekaným zkouškám a nenásilně (nejen) dětským čtenářům přinese i nějaké to ponaučení. Hildin svět je úctyhodně propracovaný, lze se v něm zorientovat pomocí mapy a spolu s hrdinkou si třeba i přečíst část pověsti Trollové & zvony, která má v prvním dobrodružství zásadní úlohu. Pearson zdařile pracuje také s mimikou postav Hilda předvede skutečně pestrou škálu emocí – a dynamiku příběhu podporuje filmové vidění. 

Pearsonův komiks je skvělý z mnoha důvodů. Jedním z nich je ten, že je nepředvídatelný. Chvílemi se zdá, že autor musí mít škodolibou radost ze situací, do kterých své postavy dostává. Poťouchlý humor a překvapivé pointy jsou mu zjevně vlastní. Jakkoli je první příběh zdařilý, to nejlepší teprve přijde: rozsáhlejší druhé dobrodružství Hilda a půlnoční obr je ještě zábavnější a dokonce i dost akční. Hilda s maminkou musí čelit nečekaným útokům na obydlí, kde dlouhá léta žijí. Dívka se setká nejen s pidilidmi a obry, ale také s politiky, kteří jí ukáží, jek těžká je s nimi normální komunikace. Ale Hilda se jen tak lehko nevzdává…

S vykřičníky se nemá plýtvat, ale tady to jinak nejde: Chci víc Hildy!!

Luke Pearson

Hilda

Překlad Martina Knápková
vázaná, 218 x 288 mm
80 stran, 299 korun
Paseka 2016

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru