Zde se nacházíte: 25fps » Komiks » Prohlédněte si ukázky z komiksu Hilda

Prohlédněte si ukázky z komiksu Hilda

Prohlédněte si ukázky z komiksu Hilda
UKÁZKY KOMIKS: Hilda (Nakladatelství Paseka)

Nakladatelství Paseka 1. dubna vydá komiks zasazený do světa severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí trolly, obry, trpaslíky… Na svých výpravách za dobrodružstvím se malá rozumbrada naštěstí může spolehnout na věrného parťáka Větvíka připomínajícího kombinaci lišky, psa a srnky nebo na nemluvného dřevěného muže Poleňáka.

Komiks byl přeložen do dvanácti jazyků a v následujícím roce bude uveden televizní seriál s Hildou. Paseka vydá první dva díly: Hilda a půlnoční obr a Hilda a troll v jednom společném svazku. V překladu mladé, talentované Martiny Knápkové se v češtině představuje mladá hvězda světového komiksu Luke Pearson (1987), který za Hildu získal čtyři nominace na Cenu Willa Eisnera, dvakrát vyhrál Britskou komiksovou cenu a získal za ní také prestižní německou cenu Maxe a Mořice. Pearsonovy zápletky a ilustrace jsou zároveň bláznivé, podmanivé a originální, není divu, že si ho k několika epizodám přizvali tvůrci seriálu Čas na dobrodružství.

Čtenáři se nemusí bát, že kvůli spojení alb přijdou o nádherné Pearsonovy obálky, mapky, seznam obrů a podobné prvky prohlubující Hildin svět. Všechno je pečlivě graficky zabaleno do jedné knížky, která bude vypadat, že na vás vypadla přímo z Hildiny vlastní knihovny.

Hilda

Luke Pearson

Překlad Martina Knápková
80 stran, 299 korun, vázaná, 218 x 288 mm

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 857

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru