Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Letošní Ostrava Kamera Oko zahájí poetická komedie o rockovém snu

Letošní Ostrava Kamera Oko zahájí poetická komedie o rockovém snu

Letošní Ostrava Kamera Oko zahájí poetická komedie o rockovém snu

TISKOVÁ ZPRÁVA: 8. ročník Ostrava Kamera Oko (23. – 29. 9. 2016, Ostrava)

Progresivní filmová díla, české novinky i nestárnoucí klasika. V programu 8. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko (OKO), který se v severomoravské metropoli koná od 23. do 29. září si vybere každý milovník kvalitní světové i domácí kinematografie. Zahajovacím filmem festivalu bude 23. září v kinosále Velkého Světa techniky v Dolní Oblasti Vítkovice americko-íránská komedie Radio Dreams režiséra Babaka Jalaliho, oceněná Zlatým tygrem na festivalu v Rotterdamu. Příběh jednoho rušného dne v životě malé rádiové stanice, ve které má toho večera zahrát živě Metallica s první afghánskou rockovou kapelou Kábul Dreams, připomene díla Jima Jarmusche či Aki Kaurismakiho.

plakat_oficial_OKO8MFF OKO se zaměřuje především na vizuální stránku filmu a i porota hlavní soutěže, Oficiálního výběru, je proto složena z kameramanů. Českou republiku v mezinárodní porotě letos zastoupí kameraman a dokumentarista Miroslav Janek. Kromě Oficiálního výběru nebude v programu chybět ani showcase mladých českých kameramanů Krátkometrážní soutěž nebo mezi diváky populární Encore. Sekce Zaostřeno na tanec uvede sedm vizuálně zajímavých dokumentárních tanečních filmů, například Šest sezón, Pina, Giselle nebo záznamy představení slavné taneční skupiny DV8. Sekce Opus Magnum zve diváky pravidelně na klasické filmové klenoty v digitálním provedení, tento rok třeba na Intimní osvětlení nebo Casablancu. Profesionální program, projekce soutěžních sekcí a festivalové centrum bude již podruhé v Cineportu v Dolní oblasti Vítkovic, ale promítat se bude také ve všech jednosálových ostravských kinech – Minikino, Art a Luna.

V rámci doprovodného programu zavítá OKO také do klubu Dock na Havlíčkově nábřeží s projekcí hudebního dokumentu B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989. Rušno bude i v kavárně Stará Aréna, kde vystoupí improvizační divadelní skupina ImPéčko s show The Film.

Akreditace na celý festival je do konce srpna v prodeji za 250 Kč, od 1. září za 400 Kč (350 Kč student, senior). K dostání online na webu OKO www.filmfestivalostrava.com nebo na předprodejních místech v Ostravě (Kino Art, Kino Luna, Minikino, Cineport, Ostravský informační servis). Neakreditovaní diváci si mohou zakoupit vstupenky na jednotlivé projekce přímo v pokladnách festivalových kin.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 585

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru