Zde se nacházíte: 25fps » Český film » Pláč svatého Šebestiána

Pláč svatého Šebestiána

Pláč svatého Šebestiána

ČESKÝ FILM: Pláč svatého Šebestiána (režie: Milan Cyroň, Tomáš Uher) – Hithit.cz –

Tvůrci filmu o mobilizaci 1938 Na konci září, který byl úspěšně podpořen fanoušky na Hithitu, připravují baladu nazvanou Pláč svatého Šebastiána, jejíž příběh se odehrává na území Svaté říše římské roku 1348 v době velké morové rány. Zatím vybrali něco přes polovinu cílové částky a zbývá 14 dní do konce. Odměny jsou pestré. Domácí meruňkovice s podpisy tvůrštáb je sice už pryč, ale ve hře je pořád středověké opékání selete se štábem. Pokud preferujete tradičnější odměny, můžete si vybrat stažení filmu, DVD, plakát, pozvánku na slavnostní premiéru či možnost zúčastnit se jednoho natáčecího dne jako pozorovatel.

Snímek připravuje vedle tvůrčí dvojice Milan CyroňTomáš Uher stejný štáb jako Na konci září. Za kamerou budou stát Lukáš Masner a Jan Haluza, na střih dohlédne režisér filmu Nenasytná Tiffany Andy Fehu a o zvuk i hudbu se postará Jan Tomšů. V rámci hereckého obsazení se znovu objeví např. Martin a Marek Sítkovi, Ján Smolka, Zdeněk Vévoda, Viktor Zavadil a Pavla Dostálová. V hlavní roli rytíře Gottfrieda se objeví držitel Českého lva za hlavní roli ve filmu Pouta, Ondřej Malý. Do role židovské dívky Marie tvůrci obsadili divadelní herečku Pavlu Dostálovou.

Východiskem jsou projevy násilí vůči židovskému obyvatelstvu, k němuž v době šíření moru docházelo. Židé v kulturních představách Evropanů čelili obviněním z trávení studen a dalších sabotáží křesťanského obyvatelstva. Právě ve strachu před morem byli židé identifikováni jako původci smrtící nákazy a často v pogromech hromadně zabíjeni. Hlavními hrdiny snímku jsou příslušníci rytířského stavu Gottfried a o generaci mladší Siegfried. V expozici sledujeme židovskou svatbu, již přeruší násilný vpád Gottfriedových ozbrojenců, kteří začnou svatebčany bezohledně vraždit. Některým z nich, včetně ženicha Amose a nevěsty Marie, se podaří uprchnout, načež Amos nalezne útočiště na Siegfriedově tvrzi. Gottfried, fanaticky oddaný svému přesvědčení, trvá na jeho vydání a střet mezi křesťany a židy se tak přenáší na příslušníky téže společenské vrstvy.

Odkazy:
Facebooková stránka projektu
Pláč svatého Šebastiána na hithit.cz

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru