Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » 15 let s Ex Oriente Film

15 let s Ex Oriente Film

15 let s Ex Oriente Film

Oslavte s DAFilms 15 let středoevropské a východoevropské kinematografie pod záštitou Ex Oriente Film, mezinárodního workshopu zaměřeného na kreativní vývoj a financování autorských dokumentárních filmů.

K letošnímu výročí v rámci spolupráce s Institutem dokumentárního filmu, který stojí za organizací workshopu, na DAFilms připravili výběr toho nejzajímavějšího, co kdy touto prestižní dílnou prošlo.

Devět kritikou oceňovaných snímků, mezi kterými nechybí festivaloví vítězové či snímek nominovaný na Oscara, vás provedou filmovým regionem, v němž v posledních letech vzrušujícím způsobem narůstá energie nesrovnatelná se zbytkem Evropy.

Za posledních 15 let prošlo tréninkovým programem Ex Oriente Film již přes 160 filmů. Jeho cílem je zvýšit potenciál mezinárodních koprodukcí a pomoci dokumentům uspět na mezinárodní úrovni. Intenzivní workshop vedou významní odborníci na poli dokumentárního filmu, kteří filmaře inspirují a vyzývají k tomu, aby tvořili inovativní a pronikavá díla.

Institut dokumentárního filmu podporuje východoevropský a středoevropský autorský dokumentární film již od roku 2001. Začínajícím i zkušeným režisérům pomáhá s průpravou, financováním, propagací, vytvářením kontaktů a prezentací projektů, učí je získat mezinárodní pozornost a uspět při koprodukcích, výjimečné projekty pak odměňuje cenami a dalšími příležitostmi.

V rámci speciálního eventu můžete zdarma sledovat film Slepé lásky. Ve výběru jsou ale také filmy Show! Bohdana Bláhovce, Česká RAPublika Pavla Abraháma a rovněž příběh o hledání nevěst Vesnice bez žen Srdjana Šarenace či dokument o životě králíků v prostoru mezi Berlínskou zdí Králík po berlínsku Bartosze Konopky.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 957

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru