Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » 30. Finále – pátek 21. 4.

30. Finále – pátek 21. 4.

30. Finále – pátek 21. 4.
FOTOREPORT: 30. ročník Finále Plzeň – pátek, 21. 4. 2017 – VERONIKA ZÝKOVÁ (text), BARBORA SLEZÁKOVÁ (foto) –

Ve čtvrtek bylo Finále zahájeno předpremiérou první částí trilogie Zahradnictví, která obsáhne dvacet let osudů tří rodin v nelehkých časech. Rodinný přítel, označovaný jako melodrama, na štědré stopáži dvou hodin a deseti minut šetřil výraznější akcí, ale vizuálně oku lahodil (zejména výprava) a herecky byl většinou přesný. Tíživý pocit nejistoty, potlačovaný milostný cit mezi Jiřím (Ondřej Sokol) a Vilmou (Aňa Geislerová) a několik překvapení jsou přece jen trochu málo. Uvidíme, jak dopadnou další dvě části (Dezertér a Nápadník), které se postupně do kin dostanou v tomto roce.

Ale nyní už k pátečnímu dni: fanynky Ondřeje Vetchého si tohoto herce mohly užít ve dvou filmech: Pohádky pro Emu, druhý celovečerní film Rudolfa Havlíka, fungují docela slušně zejména díky interakci mezi titulní Emou a jejím tátou-netátou, ale sled málo pravděpodobných situací bohužel zničí předchozí dobrý dojem. Komedie Bezva ženská na krku debutujícího režiséra, producenta Tomáše Hoffmana, dopadla lépe.

Finále přineslo také trojici zahraničních filmů: chorvatsko-srbské drama Na druhé straně, exilovou komedii Ivana Passera Zákon a nepořádek a páteční program uzavřelo historické drama inspirované osudy režisérky Cesta s tátou, kterou uvedl producent snímku.

V prostoru DEPO2015 se stejně jako vloni odehrávají zejména projekce soutěžních i nesoutěžních dokumentů. V pátek byly k vidění Bratříček Karel, FC Roma, Díra v hlavě a Český žurnál – Exekuce (který představila režisérka Andrea Culková) a Nechte zpívat Mišíka. Návštěvníci si mohli rovněž prohlédnout výstavu 366 Project Of Humans fotografky Evy Dang, která po celý rok každý den fotila jednoho člověka.

Foto: Barbora Slezáková

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru