Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Artcam veze z Cannes tři francouzské tituly

Artcam veze z Cannes tři francouzské tituly

Artcam veze z Cannes tři francouzské tituly

Distribuční společnost Artcam Films z Cannes přiveze do českých kin film o hnutí, které se věnuje osvětě AIDS devadesátých letech v Paříži a dvě francouzská dramata – jedno o pařížské umělkyni a druhé z prostředí literárního workshopu.

The Workshop (režie: Laurent Cantet)

Film uváděný v sekci Un Certain Regard natočil Francouz Laurent Cantet, který v Cannes před devíti lety vyhrál hlavní soutěž s filmem Mezi zdmi (2008), jenž mu vynesl i Oscara za nejlepší zahraniční film v roce 2009.

La Ciotat, místo v jižní Francii. Antoine navštěvuje letní literární workshop, do kterého bylo vybráno několik mladých lidí, aby napsali kriminální thriller pod vedením Olivie, slavné spisovatelky. Kreativní proces připomene průmyslovou minulost města, určitou formu nostalgie, která je však Antoineovi lhostejná. Daleko více je znepokojen obavami z moderního světa a brzy se také tento mladý muž dostane do střetu se zbytkem skupiny i s Olivií, kterou jeho násilná povaha děsí a zároveň fascinuje.

Let the sunshine in (režie: Claire Denis)

Dalším ze zakoupených titulů je snímek francouzské filmařky Claire Denis, který byl v Cannes zařazen do soutěžní sekce La Quinzaine des réalisateurs (Patnáctka režisérů) a který získal i cenu SACD (Society of Dramatic Authors and Composers). Od režisérky Claire Denis jsme měli možnost vidět naposledy její thriller Parchanti spí dobře, v roce 2013 oceněný v Cannes v sekci Un Certain Regard.

Izabelle, pařížská umělkyně, rozvedená matka, hledá konečně lásku, opravdovou lásku…. V hlavní roli Juliette Binoche.

120 BPM (režie: Robin Campilla)

Na prvotinu francouzského režiséra Robina Campilla (scenáristy zmiňovaného filmu Mezi zdmi), která si z Cannes odvezla Velkou cenu poroty, zakoupila práva společnost Film Europe Media Company, ale do kin jej uvede Artcam ve spolupráci s labelem Be2Can Distribution.

Hrdinové filmu jsoou paříští aktivisté, kteří se počátkem devadesátých let věnují osvětě AIDS formou nenásilné guerillové války. Navzdory těžké době, kdy bylo AIDS společensky vnímáno jako nemoc narkomanů a homosexuálů, se hnutí snaží informovat zcela bez předsudků.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 591

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru